Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:50


[1,6 TDI 105KM] PO ROZPOCZECIU PROCESU NIE KOŃCZY DOPALANIA

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pppiotr

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 gru 2017, 10:34
  • Online: 6h 42m 19s
  • Auto: VW GOLF MK6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: WADOWICE

PO ROZPOCZECIU PROCESU NIE KOŃCZY DOPALANIA

Post31 gru 2017, 10:51

Mam nastepujący problem w VW GOLF mk6 1.6 TDI 105 km, rok 2010, przebieg 125000 km. Po rozpoczęciu procesu wypalania dpf pomimo odpowiednich warunków, czyli prędkości, obrotów silnika w odpowiednim zakresie, samochód nie kończy wypalania dpf. W następnej kolejności zapala się kontrolka filtra a po paru km samochód przechodzi w tryb awaryjny. Po skasowaniu błedu na vcds samochód jeździ normalnie po czym po 800 km sytuacja się powtarza. Samochód jest po regeneracji filtra cząstek stałych (wypalaniu piecowym). Po założeniu zregenerowanego filtra zaczął występować ww problem. Mechanik zasugerował wymianę czujnika różnicy ciśnień (ponieważ nie zawsze wywalają błędy) Wymieniłem czujnik, skasowałem błąd i dalej to samo. Dodam że podczas załączonej procedury wypalania zauważyłem podniesione obroty w granicach 1000 rpm/min. jednak spalanie chwilowe wynosi 0,4-0,5 l/h. Wczesniej podczas wypalania dpf spalanie chwilowe oscylowało w granicach 1,0-1,1 l/h na postoju. Dodatkowo po przerwanym procesie nie włącza się wentylator, wcześniej po wypaleniu zawsze działał. Brak pomysłów co dalej, dlatego proszę o pomoc. Przepatrzyłem forum i nie znalazłem podobnego przypadku.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: PROBLEM Z DPF, PO ROZPOCZECIU PROCESU NIE KOŃCZY DOPALAN

Post01 sty 2018, 16:57

Skoro masz filtr po regeneracji to tutaj trzeba szukać problemu który się pojawia, w golfie po rozpoczęciu procesu wypalaniania nie mają juz znacznenia potem warunki,filtr wypali się na luzie także...

prawdopodobnie przy wypalaniu piecowym wklad mógł zostać uszkodzony i nie jest w stanie do końca się wypalic...
Offline

pppiotr

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 gru 2017, 10:34
  • Online: 6h 42m 19s
  • Auto: VW GOLF MK6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: WADOWICE

Re: PO ROZPOCZECIU PROCESU NIE KOŃCZY DOPALANIA

Post02 sty 2018, 20:41

Samochód dzisiaj wrócił do warsztatu, w którym wykonywana była usługa wypalania piecowego. Zostałem zapewniony, że problem zostanie rozwiązany.
Offline

pppiotr

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 gru 2017, 10:34
  • Online: 6h 42m 19s
  • Auto: VW GOLF MK6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: WADOWICE

Golf mk6 dpf problem

Post04 sty 2018, 17:29

Mam nastepujący problem w VW GOLF mk6 1.6 TDI 105 km, rok 2010, przebieg 125000 km. Po rozpoczęciu procesu wypalania dpf pomimo odpowiednich warunków, czyli prędkości, obrotów silnika w odpowiednim zakresie, samochód nie kończy wypalania dpf. W następnej kolejności zapala się kontrolka filtra a po paru km samochód przechodzi w tryb awaryjny. Po skasowaniu błedu na vcds samochód jeździ normalnie po czym po 800 km sytuacja się powtarza. Samochód jest po regeneracji filtra cząstek stałych (wypalaniu piecowym). Po założeniu zregenerowanego filtra zaczął występować ww problem. Mechanik zasugerował wymianę czujnika różnicy ciśnień (ponieważ nie zawsze wywalają błędy) Wymieniłem czujnik, skasowałem błąd i dalej to samo. Dodam że podczas załączonej procedury wypalania zauważyłem podniesione obroty w granicach 1000 rpm/min. jednak spalanie chwilowe wynosi 0,4-0,5 l/h. Wczesniej podczas wypalania dpf spalanie chwilowe oscylowało w granicach 1,0-1,1 l/h na postoju. Dodatkowo po przerwanym procesie nie włącza się wentylator, wcześniej po wypaleniu zawsze działał. Brak pomysłów co dalej, dlatego proszę o pomoc. Przepatrzyłem forum i nie znalazłem podobnego przypadku.

Dodatkowo dowiedziałem się, że w samochodzie była awaria egr i chłodniczki. Zostały one wyprogramowane. Czy może mieć to bezpośredni wpływ na dpf? Dpf po załączeniu procesu wypalania zamiast się wypalać, zapycha się.
Offline

loko34

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 20 paź 2017, 06:30
  • Online: 16d 6h 35m 38s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Superbee
  • Lokalizacja: Brzeg

Re: PO ROZPOCZECIU PROCESU NIE KOŃCZY DOPALANIA

Post21 sty 2018, 08:45

Ma I to dużo jeśli wywalasz egr to i wywalasz dpf bo są potem problemy I to już nieraz o tym było pisane. Mój sąsiad regeneruje takie egr koszt są niewielkie w porównaniu do nowego jak coś to uderzaj na priv dam Ci namiary.

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości