Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 22:14


[1,6 TDI 105KM] Niedziałające klima

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 11:15

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 6 od obecnego tygodnia. Posiadam owy problem, gdy odpalam klimę nie dmucha nic na zimno, 2 rury od klimy pod maską są ciepłe, wiatrak się nie kręci. Sprawdzałem w golfie 5, po włączeniu klimy od razu się uruchamiają 2 wiatraki z czego rura jest automatyczne lodowata. W czym może być problem?
Dziękuję za wszelkie rady i informacje.

Pozdrawiam Marcin!
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 16:24

Na przykład w climatroniku trzeba ustawić temperaturę niższą od panującej w kabinie.
A tak poważnie ptyanie brzmi czy na początku tego tygodnia gdy kupiłeś samochód to klima była sprawna?
Jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo że układ masz nieszczelny i była nabita przed sprzedażą samochodu.
W tej chwili prawdopodobnie nie masz gazu i powinieneś zacząć od sprawdzenia tego faktu, potem sprawdzenie szczelności układu. Generalnie poszukaj kogoś kto ogarnie ci temat kompleksowo a nie tylko zaoferuje nabicie klimy.
Możesz równie dobrze pojechać do sprzedawcy samochodu i wk...rwić mu ucho że ukrył usterkę przy sprzedaży. Kwestia co podpisałeś w umowie kupna sprzedaży.
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 17:59

shark__ pisze:Na przykład w climatroniku trzeba ustawić temperaturę niższą od panującej w kabinie.
A tak poważnie ptyanie brzmi czy na początku tego tygodnia gdy kupiłeś samochód to klima była sprawna?
Jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo że układ masz nieszczelny i była nabita przed sprzedażą samochodu.
W tej chwili prawdopodobnie nie masz gazu i powinieneś zacząć od sprawdzenia tego faktu, potem sprawdzenie szczelności układu. Generalnie poszukaj kogoś kto ogarnie ci temat kompleksowo a nie tylko zaoferuje nabicie klimy.
Możesz równie dobrze pojechać do sprzedawcy samochodu i wk...rwić mu ucho że ukrył usterkę przy sprzedaży. Kwestia co podpisałeś w umowie kupna sprzedaży.


Akurat we wtorek było chłodnawo z czego jazda ze sprzedawcą odbyła się w godzinach wieczorowych, włączyłem klimę i leciało chłodne powietrze jechaliśmy z zamkniętymi oknami myślałem, że jest sprawna oraz sprzedawca twierdził że ostatnia klimę nabijal 2 i pół roku temu. Fakt mój duży błąd że nie sprawdziłem wiatraczka. Miałem raz podobny przypadek w BMW, wiatrak nie kręcił, po nabiciu klimy odpalił się od razu. Jeśli chodzi o umowę podpisaliśmy z opisem - kupujący oświadcza, iż znany jest im stan techniczny pojazdu i oświadcza ponadto że z tego tytułu nie będą rościć żadnych pretensji do sprzedającego. Pozdrawiam!
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 19:08

po pierwsze czy załacza sie sprezarka?
po drugie czy sa jakies błedy w kompie?

po trzecie sprzedajacemu to mozna nadmuchac
po czwarte jedz do serwisu klimy i niech zlokalizuja usterke i tyle
Offline

marcinek205

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 cze 2018, 21:25
  • Online: 5h 45m 56s
  • Auto: Golf VI Comfort Line
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 19:18

wlado78 pisze:po pierwsze czy załacza sie sprezarka?
po drugie czy sa jakies błedy w kompie?

po trzecie sprzedajacemu to mozna nadmuchac
po czwarte jedz do serwisu klimy i niech zlokalizuja usterke i tyle

Sprężarka działa, nie miałem możliwości podłączenia pod kompa ;). W tygodniu zajadę do pobliskiego serwisu i spróbuje zdiagnozować usterkę.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Niedziałające klima

Post09 cze 2018, 21:52

Jeżeli występuje nieszczelność to najlepiej wpuścić kontrast w układ i zdiagnozować ja. Porządny serwis klimatyzacji ogarnie ci temat jednak czynnik teraz drogi jeżeli jest pusto to czeka cię minimum 150zl za sam czynnik
Offline

dave111

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:33
  • Online: 15d 16h 1m 50s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: W-Wa/NS

Re: Niedziałające klima

Post11 cze 2018, 15:48

Sprawdź proforma bezpiecznik SB4 w małej skrzynce bezpieczników w środku samochodu czy nie jest spalony, chociaż pewnie byś miał jeszcze problem z czujnikiem oleju, nie działającym przyciskiem ESP.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości