Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:29


[2.0 TDI 140KM] Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 11:36

Witam, mam dość spory problem, mianowicie ucieka mi płyn chłodniczy. Sprawdzony cały układ, nie są widoczne wycieki (jedynie kilka kropel na dole chłodnicy) płynu ucieka jakiś litr na 3 dni (robione okolo 400 km). Czasami na postoju widać mala kałuże od płynu, ale nie zawsze. Prosze o pomoc i z góry dziękuje za wszyskie odpowiedzi.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 11:49

A sprawdzona pompa wody?? jak widać kałuże to znaczy że układ nie został cały sprawdzony i jest gdzieś dziura/ nieszczelność, szczególnie jak ubywa taka ilość płynu...

krople na chłodnicy to również do kontroli czy nie puszcza...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 11:54

Elektryczna Pompa wody sprawdzona, wyciekał z niej płyn. Została naprawiona i teraz jest sucha. Kałuże widać czasami, nawet bardzo rzadko. Jak sprawdzić chłodnice ?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 14:02

Nie piszę o elektrycznej pompie wody tylko o głównej pompie na rozrządzie...

Chłodnice najlepiej byłoby zdemontowąć i sprawdzić, a prosto zdejmij osłonę silnika i patrz podczas pracy silnika czy i skąd kapie, bo pewne jest że wycieka jak ubywa taka ilość...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 14:22

ja bym obstawiał że chłodnica się rozszczelniła
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 15:37

Zdejmowałem tą osłonę pod silnikiem, nie widać żadnych wycieków ani z przewodów ani od strony rozrządu. Tak jak mówiłem widoczne są tylko małe krople u dołu chłodnicy.
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 7h 20m 34s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 15:45

przemko240 pisze:Zdejmowałem tą osłonę pod silnikiem, nie widać żadnych wycieków ani z przewodów ani od strony rozrządu. Tak jak mówiłem widoczne są tylko małe krople u dołu chłodnicy.

I masz odpowiedż,gdzie masz nieszczelność na układzie chłodzenia.
Offline

LemanVI

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 22:44
  • Online: 2d 12h 26m 34s
  • Auto: VW 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 17:32

W marce BMW auta 09-16r mają problemy z chłodnica spalin . Wiąże się to z dużymi ubytkami płynu chłodniczego. Może warto spradzic i siebie ...
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 19:14

Nie wydaje mi się, ze winowajca jest chłodnica. Stałem w kanale dobre pół godziny na rozgrzanym silniku i sprawdzałem każda cześć po kolei. W tym czasie te kropelki na chłodnicy nawet nie drgnęły. O co chodzi z chłodnica spalin ? Jak to sprawdzić ?
Offline

LemanVI

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 22:44
  • Online: 2d 12h 26m 34s
  • Auto: VW 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 19:49

Możesz sprawdzić czy w jej okolicy nie widać śladów płynu . Ja spotkałem się z ubytkami płynu chlodzacego - przyczyna było uszkodzenie chlodniczki wewnątrz . Przez Internet jedynie możemy naprowadzic Cię na trop , 100% trafnej diagnozy raczej nikt nie postawi . Ja natomiast obstawiam chlodniczke spalin skoro nie widać plan pod autem .
Zakładam że dobrze sprawdziles pompę wody i chłodnice.
Jeśli coś źle napisałem to proszę o poprawienie .
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 19:55

Mialem podobnie kilka lat temu, winna byla pompa wody. Wymiana w ASO okolo 500zl.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post22 lut 2017, 22:58

W golfie owszem zdarzały się przypadki przepalenie chłodnicy spalin egr i płyn ucieka, generalnie do sprawdzenia cały układ chłodzenia...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post23 lut 2017, 14:36

Czy w przeciętnym warsztacie sprawdza szczelność środkiem uv ? Ile taka usługa kosztuje ?
Offline

LemanVI

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 22:44
  • Online: 2d 12h 26m 34s
  • Auto: VW 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post23 lut 2017, 16:45

Z tego co mi wiadomo najlepiej zrobić podciśnienie w układzie tzn mam na myśli przyrząd z manometrem (pompka) z odpowiednią redukcja aby pasował do zbiornika płynu chłodniczego . Odkrecasz korek zbiorniczka płynu chłodniczego , w jego miejsce wkrecasz pasujący korek z wyjściem na przewód który połączony jest do 'pompki' z manometrem . Pompujesz odpowiednia wartość cisnienia i czekasz , obserwujesz czy spada cisnienie czy sa wycieki . No logiczniej opisalem .
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post24 lut 2017, 15:10

Wczoraj w zbiorniczku wyrównawczym nie było nic płynu, dolalem do prawidłowej wartości i dzis po jakichś 100 km jest pustka. Nie wiem juz co robić.
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post24 lut 2017, 15:40

Najlepiej tak jak sam pisałeś sprawdzić z płynem UV, gdzieś przeciekać musi skoro ubywa i to w takim tempie.. Ile usługa kosztuje nie wiem ale powinni zrobić w każdym warsztacie, to żadna filozofia byle mieć podnośnik i lampę UV :P
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post25 lut 2017, 00:12

przemko240 pisze:Wczoraj w zbiorniczku wyrównawczym nie było nic płynu, dolalem do prawidłowej wartości i dzis po jakichś 100 km jest pustka. Nie wiem juz co robić.
Jeździj tak dalej a przegrzejesz silnik...

Jak ucieka taka ilość to coś puszcza ostro płyn, jak sam nie masz warunków to jedź do jakiegoś serwisu, do sprawdzenia pompa wody, chłodnica egr, po wężach byłoby widać że ciekną i chłodnica czy wszystko suche...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

LemanVI

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 22:44
  • Online: 2d 12h 26m 34s
  • Auto: VW 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post28 lut 2017, 21:21

Rozwiązałeś problem kolego ?
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post04 mar 2017, 08:02

Jeszcze nie. Od kilku dni płyn chłodniczy nie ucieka, no może jakaś mała ilość. Dzis wjeżdżam na kanał i będę sprawdzał wszysko po kolei zaczynajac od węży, pompy wody az po chłodnice egr.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post07 mar 2017, 15:37

Ostatnio mnie dopadła taka usterka. Przez cały ostatni rok nawet nie musiałem dolewać płynu chłodzącego. Teraz po przejechaniu 320 km samochód stał 9 dni i kiedy do niego poszedłem stwierdziłem plamę płynu pod autem i jego brak w zbiorniczku wyrównawczym. Mając przed sobą drogę powrotną i brak w okolicy gdzie przebywam ani serwisu ani nawet jakiegos warsztatu postanowiłem dojechać do najbliższej stacji paliw i zakupić oraz dolać płynu G12. Kupiłem też dwa litry na zapas na droge powrotną. Kiedy jednak po nocy przyszedłem do auta to plamy pod nim nie było a w zbiorniczku pozostawała taka ilość płynu jaką wlałem dnia poprzedniego bo pewnie po przejechaniu kilku kilometrów uszczelniacz w pompie sie prawidłowo ułożył i przestał przepuszczać.
Pomyślałem sobie że jakieś cuda się dzieją skoro w krótkim czasie znika ponad litr płynu i w dzień sprawdziłem wszystkie możliwe żródła wycieku.
Wnioski - nie było żadnego gryzonia, przewody suche. Największym podejrzanym jest pompa wodna bo w jej okolicy jest mokro ale tego dokładnie nie można stwierdzić bo są osłony rozrządu. A drugi wniosek to taki aby jeżdzić i nie pozostawiać auta bez użytkowania przez dłuższy czas
Po powrocie podejmę decyzję o wymianie pompy a przy tej okazji i rozrządu. O wynikach moich dalszych ustaleń powiadomię.

-16 mar 2017, 20:03 -

Dzisiaj po 10-cio dniowym postoju auta musiałem je odpalić i jechać. Po przejechaniu 8 km zatrzymałem się na stacji paliw i stwierdziłem ponowny wyciek płynu. Po jego uzupełnieniu powróciłem i okazało się że kiedy silnik się rozgrzał to płynu ubywa minimalnie a nawet mogę powiedzieć chyba wcale. No i jest podejrzany - pompa wody. Jestem umówiony na wymianę rozrządu wraz z pompą.

-18 mar 2017, 12:10 -

No i jestem po usunięciu usterki. Kiedy pojechałem na wymianę rozrządu i pompy wodnej okazało się że za wyciek winę ponosiła chłodnica wody. Wcześniej w warunkach parkingowych nie było możliwości dokładnie sprawdzić chłodnicę szczególnie w jej dolnej części. Dziwne objawy wycieków spowodowane były przez zmieniającą się w miarę nagrzewania temperaturę płynu i ciśnienia w układzie. Jak płyn się nagrzewał rosło ciśnienie w układzie i płyn wyciekał jak ciśnienie się ustabilizowało w momencie nagrzanego silnika wyciek ten był minimalny ale był i trzeba było dolewać płynu. Chłodnica miała w dolnych narożnikach korozję i tam były wycieki więc została wymieniona i problem wycieku znikł. ( zakup chłodnicy w Inter Cars w cenie 270 PLN ) Wymiana rozrządu została odroczona. Przejechałem 320 km do domu a płynu ile było tyle jest :D :D
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post05 kwie 2017, 12:46

Wydaje mi się, ze problem rozwiązany. Dzis podałem ciśnienie do zbiorniczka wyrównawczego i okazało sie, ze chłodnica zaczęła cieknąć na całej długości od dołu. Co najśmieszniejsze wczoraj ubyło około dwa litry a nr było widać żadnego wycieku. Teraz pytanie jak wymienić tą chłodnice ? Trzeba spuszczać czynnik chłodnicy od klimatyzacji ?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post05 kwie 2017, 14:19

przemko240 pisze:Wydaje mi się, ze problem rozwiązany. Dzis podałem ciśnienie do zbiorniczka wyrównawczego i okazało sie, ze chłodnica zaczęła cieknąć na całej długości od dołu. Co najśmieszniejsze wczoraj ubyło około dwa litry a nr było widać żadnego wycieku. Teraz pytanie jak wymienić tą chłodnice ? Trzeba spuszczać czynnik chłodnicy od klimatyzacji ?

Przerabiałem ten temat dwa tygodnie temu.
Odkręcasz i zdejmujesz zderzak odłączając halogeny i ew spryskiwacze. Z przodu są cztery śrubki skrecające chłodnicę wody z chłodnicą klimatyzacji oraz dwie które trzymają poduszki chłodnic. Zdejmujesz króćce wodne z chłodnicy i w zasadzie już chłodnicę można wyjąć do góry bo w dolnej części chłodnica wody ma dwa kołki co siedzą w gniazdach pasa przedniego. Oczywiście rozpiąć trzeba kostę od wentylatora. Chłodnica klimatyzacji zostaje w aucie. Po przekładce wentylatora do nowej chłodnicy wszystko odwrotnie cuzamen do kupy. Pomocne będzie zdjęcie dolnej osłony i kanał rewizyjny lepiej wszystko widać i jest lepszy dostęp do króćców oraz kostki wentylatora no i do ponownego montażu całości. Samemu dasz radę.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post05 kwie 2017, 18:25

Bardzo dziękuje za wskazówki. Jutro przyjdzie nowa chłodnica to założę i napisze czy tylko ona była winowajcą.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post05 kwie 2017, 18:31

przemko240 pisze:Bardzo dziękuje za wskazówki. Jutro przyjdzie nowa chłodnica to założę i napisze czy tylko ona była winowajcą.

Jak się okazuje z mojego śledztwa w tej sprawie to chłodnice wody są słabym punktem Mk6
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

przemko240

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 22 lut 2017, 11:25
  • Online: 4h 5m 47s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Swietokrzyskie

Re: Golf 6 ucieka płyn chłodniczy

Post06 kwie 2017, 20:33

Dzis zabrałem się za wymianę chłodnicy. Mozna zrobić to spokojnie bez zdejmowania zderzaka. Mam mały problem mianowicie kupiłem zamiennik chłodnicy polskiej produkcji po kodzie. Nie dość, ze ma złe wymiary i otwory na sruby nie pasują to w dodatku te dwa plastikowe króćce po obu stronach do których dochodzą węże nie chcą się wypiąć z obu stron, cieknie płyn i nie wiem co na to poradzić.
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości