Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 02:19


[1.4 TSI 160KM] [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

[TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post07 mar 2012, 21:27

Opisane poniżej problem również mnie nie dotyczy i mam nadzieje że nie będzie gdyż nie posiadam DSG.

Problem w skrócie polega na tym że przy rozgrzanym silniku, podczas zmiany biegów z 1 na 2 występują wibracje, szarpanie autem. Efekt jest bardziej wyczuwalny przy skręconych kołach lub przy większym obciążeniu
Efekt wystąpił u jednego użytkownika przy 40k km u innego przy 20k km

A teraz rozwiązanie bo podobno jest na to TPI (TPI 2026097/2 lub nowsze TPI 2026097/3) - dotyczy wymiany sprzęgieł.

Z dodatkowych informacji, jeden z użytkowników opisał że powyższa usterka została zgłoszona w ramach rozszerzonej gwarancji (opcjonalna możliwość rozszerzenia gwarancji na 1-3 lata poza standardową gwarancje producenta - 2 lat) i została rozpatrzona pozytywnie, jednak na razie nie wiadomo czy problem został rozwiązany - czekam na informacje od użytkownika.

Pomimo powyżej opisanej usterki bardzo żałuje że nie zamówiłem DSG do mojego auta (szkoda że na jeździe próbnej żadne auto nie było uzbrojone w DSG - na pewno bym zamówił ten wynalazek), więc aby nie popełnić tego błędu ponownie to nowe auto na pewno będzie w te cudeńko wyposażone.

Powyższy opis powstał na podstawie wypowiedzi użytkowników forum wvgolf.pl w wątku Kącik posiadaczy MK6
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post29 mar 2012, 19:03

golf6.pl pisze:Z dodatkowych informacji, jeden z użytkowników opisał że powyższa usterka została zgłoszona w ramach rozszerzonej gwarancji (opcjonalna możliwość rozszerzenia gwarancji na 1-3 lata poza standardową gwarancje producenta - 2 lat) i została rozpatrzona pozytywnie, jednak na razie nie wiadomo czy problem został rozwiązany - czekam na informacje od użytkownika.

TomRS bo o nim powyżej mowa napisał iż problem z DSG w jego przypadku został rozwiązany

TomRS pisze:Kozo - doszło nowe sprzęgło, zamontowali i . . . choć w to zupełnie nie wierzyłem, wszystko działa jak należy. Odebrałem auto, przejechałem ca 80 km, specjalnie z wyłącznym radiem, na nasłuchu, i działa idealnie jak na razie. Nic nie szarpie, nie wibruje, biegi zmienia miękko. Teraz dobiera czuć, jak mocno uszkodzone musiało być to stare sprzęgło. Więc chyba możesz się umawiać na wymianę swojego. Autopremium w Poznaniu stanęło na wysokości zadania, bo temat był zagmatwany, No a za to, że dostali z fabryki wadliwą część nie można ich winić.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post13 kwie 2012, 07:05

Właśnie wczoraj zawiozłem swojego golfa do serwisu z tego powodu -> Noma2 w Katowicach , jak tylko będę znał szczegóły to od razu tutaj napiszę - przypuszczam że ze względu na to iż tak jak TomRS korzystam z przedłużonej gwarancji sprawa się trochę przeciągnie bo ASO na każdym kroku musi się konsultować z rzeczoznawcą ubezpieczyciela.

p.s. Witam na nowym forum

p.s. Pomimo tej usterki i prawie 3 lat z DSG uważam że to był najlepszy "dodatek" do tego samochodu i nie wyobrażam sobie (a tym bardziej moja żona), aby następny był bez tego wynalazku!
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post13 kwie 2012, 07:20

No w końcu tu dotarłeś ;). Witam i powodzenia w rozwiązywaniu problemu

PS. to była najgorsza decyzja w moim życiu -> brak DSG
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post18 kwie 2012, 14:47

Dzisiaj po tygodniu odezwało się ASO : diagnoza : wiadomo sprzęgło do wymiany : dzisiaj opuściło Niemcy, jutro ma być w Katowicach i jak nic się nie obsunie to w piątek odbieram swoje auto : jeszcze na tak długo nigdy się nie rozstaliśmy ;) Jak odbiorę i potestuję to coś tu skrobne, mam nadzieję że będę tak samo zadowolony jak TomRS.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post30 kwie 2012, 17:03

Dzisiaj dopiero odebrałem samochód (!) : wymieniono sprzęgło wielopłytkowe i zakwalifikowano dwumas też do wymiany : faktura to 8700 zł netto!!!!!! więc jak ktoś jeszcze nie wykupił przedłużonej gwarancji to radzę to zrobić jak najszybciej ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post01 maja 2012, 08:56

Kozo ile ty masz kilometrów zrobione? Znasz może powód dlaczego dwumas został wymieniony?
Ostatnio zmieniony 27 maja 2012, 19:19 przez kakaruto, łącznie zmieniany 1 raz
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post01 maja 2012, 11:03

golf6.pl pisze:Kozo ile ty masz kilometrów zrobione? Znacz może powód dlaczego dwumas został wymieniony?


całe 25.000 ;] Na forum niemieckim padają te sprzęgła najczęsciej w przedziale 15-25 tys. :[ Wyobraź sobie że to nie był pomysł ASO tylko zarządał tego przedstawiciel ubezpieczyciela (rzeczoznawca) twierdząc że przy padniętym sprzęgle (mógł)/ucierpiał dwumas i nie chce abym jeszcze mu tym samochodem zawracał później głowę - nie kłóciłem się z nim skoro za wszystko płacą ;) Jakby strzelił sam dwumas to tego już nie obejmuje rozszerzona gwarancja (a jego koszt jest wyższy od sprzęgła) - jak do tej pory samochód jeździ tak jak od nowości.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post01 maja 2012, 11:13

Dzięki za odpowiedź.
No to git, gratuluje i obu jak najdłużej jeździł
My TSI
Offline

adrkra

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 mar 2012, 23:16
  • Online: 0s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Krakow

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 16:49

no to po robocie..
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 17:01 przez adrkra, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 17:07

Nie wykupiłeś sobie ubezpieczenia od kosztów napraw? :/
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 17:41

adrkra pisze:ech... wlasnie i umie sie to pojawilo.... Jestem juz po gwarancji ktora minela w grudniu zeszlego roku... akurat przy ostatnim przegladzie... ciekawe ciekawe... nie widzi mi sie placic 10k za wymiene sprzegla..
No to juz ze spokojnym wolnym mam pozamiatane.. ech
28tys przebiegu...


no to teraz zamawiasz komplet sprzęgieł w nowszej wersji i sru do "cześka złotej rączki" i może nie będzie tak bolało, pamiętaj że mi wymieniano dwumas, a tam jest więcej roboty niż ze sprzęgłami.

p.s. widzę że też masz "wczesny" model to tylko teraz czekaj na miganie "check engine" i kolejne naście tysięcy nie Twoje :?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 18:14

Idąc tym tropem.. Golf VI został wprowadzony pod koniec 2008 r., a pozbawiony największych wad TSI 160, rozrząd, został dopiero w 2011 r. ,a więc VII będzie można ze spokojnym sercem kupować w 2014/2015,lol.
Offline

adrkra

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 mar 2012, 23:16
  • Online: 0s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Krakow

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 18:48

:(:(:(
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 17:01 przez adrkra, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post27 maja 2012, 19:18

adrkra pisze:wzialem golfa na dokladna przejazdzke i to co dostrzegam:
w 50% przypadkach ruszajac na wprost z delikatnie wcisnietym sprzeglem czuc i slychac drgania twajace mniej wiecej 1,5sek. Uczucie nasila sie bardziej przy ruszaniu ze skreconymi kolami. W 70% przypadkach przejezdzajac przez spowalniacze bedac na 2 biegu czuc wibracje w trakcie przyspieszania juz za spowalniaczem.

Problem wystepuje tylko przy delikatnym ruszaniu, przy zwiekszonym nacisku na gaz problem pojawia sie tylko w ok 10% przypadków.. Reszta biegow jest ok, nic nie szarpie, nie czuc zmeiny biegow..

Teraz kwestia czy z czasem bedzie tylko gorzej? jestem wstanie z tym zyc tylko zeby nie bylo gorzej.. :-(
i druga kwestia to to czy wogole oplaca mi sie w takiej sytuacji jechac do ASO? Czy jest jakas szansa dyskusji z nimi i ewentualnej ich partycypacji w kosztach naprawy? Czy pozostaje alegro i sprzeglo za 1800 + naprawa w jakims serwisie?(orientujecie sie ile robocizna za wymiane poza aso kosztuje?) Jestem drugim właścicielem golfa



po Twoim opisie jest to dokładnie TO ! Będzie coraz gorzej tzn. przy przełączaniu z 1 na 2 :(

otwórz jeszcze szybę bo dochodzą do tego efekty dźwiękowe

pojechać do ASO zawsze możesz ale wybierz sobie takie które przerabiało ten temat, bo na ogół patrzą na Ciebie jak na ........ lub udają że nie wiedzą o co chodzi. U mnie przerabiali to w Noma2 w Katowicach.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post15 lip 2012, 01:05

Czy z uwagi na to ze DSG jest skrzynia mechaniczna suchą mówie o dsg 7 to czy moga byc słyszalne dzwieki podczas zmiany biegow ?Zaobserwowalem ze podczas wolnej jazdy przy otwartych szybach wieczorem gdy panuje cisza tym bardziej miedzy budynkami gdzie dzwiek zostaje odbity wyraznie sluchac zmiany biegow i jest to taki niepokojacy dzwięk jakies chrobotania stukania nie wiem czy specyfika pracy tej skrzyni jest poprostu taka czy zaczyna sie z nia dziac cos zlego przebieg 30 tysiecy dsg tsi 160 hp czasami szarpnie na 2 biegu taki efekt jak przy abs odpuszcza lapie odpuszcza lapie ... wewnatrz auta nie odczuwa sie zadnych niepokojacych dzwiekow praca samej skrzyni tej jest ok nie biorac pod uwage tych szarpniec od czasu do czasu na 2 biegu ...ostatnio bylem na przeladzie to nic nie stwierdzili zlego jak to pan powiedzial "idzie jak z zeba" ;] a mnie te dzwięki nie pokoją
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post15 lip 2012, 05:11

rockmachine pisze:Czy z uwagi na to ze DSG jest skrzynia mechaniczna suchą mówie o dsg 7 to czy moga byc słyszalne dzwieki podczas zmiany biegow ?Zaobserwowalem ze podczas wolnej jazdy przy otwartych szybach wieczorem gdy panuje cisza tym bardziej miedzy budynkami gdzie dzwiek zostaje odbity wyraznie sluchac zmiany biegow i jest to taki niepokojacy dzwięk jakies chrobotania stukania nie wiem czy specyfika pracy tej skrzyni jest poprostu taka czy zaczyna sie z nia dziac cos zlego przebieg 30 tysiecy dsg tsi 160 hp czasami szarpnie na 2 biegu taki efekt jak przy abs odpuszcza lapie odpuszcza lapie ... wewnatrz auta nie odczuwa sie zadnych niepokojacych dzwiekow praca samej skrzyni tej jest ok nie biorac pod uwage tych szarpniec od czasu do czasu na 2 biegu ...ostatnio bylem na przeladzie to nic nie stwierdzili zlego jak to pan powiedzial "idzie jak z zeba" ;] a mnie te dzwięki nie pokoją


jeśli chodzi o dźwięki przełączania to przy pierwszych 3 biegach jest to normalna praca skrzyni - jest nawet taki zapis w Erwinie (osobiście przypuszczam że to z powodu tego że w skrzyni tej jest teraz 1,7 litra oleju zamiast 7 litrów)

jeśli chodzi o szarpanie przy zmianie z 1 na 2 to sypie się sprzęgło i radzę zrobić to jak najszybciej bo będziesz miał do wymiany jeszcze dwumas -> kosz naprawy to ponad 10 tys. tyle że na szczęście ja nie musiałem za to płacić. Masz w tym wątku wszystko na ten temat + możesz panu mechanikowi podać nr TPI - niech się doszkoli a nie pier!@#$$ że tak ma być.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post15 lip 2012, 08:13

tylko u mnie najczesciej szarpnie na 2 biegu jak sie zwolni auto sie toczy i nie przelaczy na pierwszy i zaczyniemy przyspieszac i wtedy wystepje szarpanie i podczas mocniejszego wcisniecia gazu tylko ze wystepuje niezwykle rzadko pewnie jak jezdzili w serwisie to sie to nei pojawilo albo zlali temat gwarancja jest do listopada a niestety nei zjarzylem tematu i jest jzu za pozno na wykupienie dodatkowej polisy gwarancyjnej
Offline

Keton79

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 lip 2012, 14:57
  • Online: 0s

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post20 lip 2012, 15:06

Witam. Mam dokladnie ten sam problem co Rockmachine. Odsyłem do mojego (Keton79)postu z przed dwóch lat może wspólnymi siłami :pub: zdiagnozujemy usterkę http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=41325. Ja przejechałem z tym objawem 30tys. km i efekt ani gorszy ani lepszy. Jestem po wymianie oleju w skrzyni i też bez zmian.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post21 lip 2012, 07:51

Mi tak sie dzieje na skreconych kolach w serwisie powiedzieli m ize to normalny objaw ze tak reaguje mechanizm róznicowy
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post21 lip 2012, 10:31

rockmachine pisze:Mi tak sie dzieje na skreconych kolach w serwisie powiedzieli m ize to normalny objaw ze tak reaguje mechanizm róznicowy


sami są jak mechanizm różnicowy...w opisie TPI jest opis że ASO może to wyczaić właśnie przy skręconych kołach i nie musi jeździć w długie jazdy testowe... ale dopóki będziemy akceptować takie zbywanie i idiotyczne wymówki (często spowodowane niewiedzą i brakiem chęci doszkalania się) tak będziemy ru**** w du*** :x

później po gwarnacji Ci powiedzą że miałeś pecha i xx tysięcy się należy.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 sie 2012, 02:56

A da rade na forum umiescic tresc tego TPI, tylko jak ich przekonac do swojej racji dla mnie ewidentnie cos jest nie tak samochod jest traktowany raczej delikatnie 32000 tys przebiegu i zeby juz sie sypaly tak fundamentalne mechanizmy to jest kpina i jeszcze walcz z nimi teraz do listopada gwarancja moze to sie rozleci w pizdziec samo do tego czasu, dzwieki tez sa dobijajace przy otwartym oknie wieczorem miedzy budnkami to sa przerazajace te dzwiki pracy skrzyni jak by sie miala zaraz rozsypac na czesci ... dziwnie sobie to opracowali...
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 sie 2012, 03:46

rockmachine pisze:A da rade na forum umiescic tresc tego TPI, tylko jak ich przekonac do swojej racji dla mnie ewidentnie cos jest nie tak samochod jest traktowany raczej delikatnie 32000 tys przebiegu i zeby juz sie sypaly tak fundamentalne mechanizmy to jest kpina i jeszcze walcz z nimi teraz do listopada gwarancja moze to sie rozleci w pizdziec samo do tego czasu, dzwieki tez sa dobijajace przy otwartym oknie wieczorem miedzy budnkami to sa przerazajace te dzwiki pracy skrzyni jak by sie miala zaraz rozsypac na czesci ... dziwnie sobie to opracowali...


pewnie że się da, co do traktowania to nie ma nic do rzeczy, u mnie się to posypało przy 20 tys. km


Informacja techniczna o produkcie Nr TPI: 2026097/6
Układ napędowy: drgania, szarpanie / klekotanie przy przełączaniu z 1. na 2. bieg i przyspieszaniu
Data opublikowania: 2012-06-28
Wypowiedź klienta / ustalenie warsztatu
Wypowiedź klienta:
• Samochód szarpie / klekoce przez chwilę przy przyspieszaniu w niskich prędkościach na 2. biegu.
• Szarpanie / trzaskanie podczas przyspieszania na 2. biegu przez ok. 1-2 s (np. podczas skręcania lub ponownego przyspieszania w zakresie 5 do 10 km/h).
• Wibracje, szarpanie / trzaskanie podczas przełączania z 1. na 2. bieg przy niskiej prędkości (brak pojedynczych szarpnięć!).
• Szarpanie / trzaskania podczas ruszania do tyłu.


Rok modelowy Numer oryginalnej części (silnik benzynowy) Numer oryginalnej części (silnik wysokoprężny) Nazwa

Wszystkie lata modelowe włącznie z 2011 0AM 198 140 C 0AM 198 140 B Zestaw naprawczy sprzęgła wielopłytkowego

Od roku modelowego 2012 0AM 198 140 A 0AM 198 140
Offline

goluda

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 16:44
  • Online: 43m 11s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: TSI 118 kW DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post18 sie 2012, 13:04

Witam, u mnie też to się pojawiło w ubiegłym tygodniu przy 21 tysiącach przebiegu. Wczoraj byłem w serwisie - panowie potwierdzili usterkę. Procedura jaka jest teraz to wysłali jakieś pisemko do VW z prośbą o potwierdzenie czy mają wymieniać czy przeprowadzić jeszcze jakąś dodatkową diagnostykę. Mam mieć info w przyszłym tygodniu.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post19 lis 2012, 09:12

Witam a czy jak zgłosilem ten problem podczas trwania gwarancji i cos by sie wydarzylo po jej zakonczeniu czy w chwili awarii vw poczuje sie zobowiazany w jakis sposob pokryc koszty ? bo to szarpanie wystepuje w sumie caly czas sporadycznie bo sporadycznie ale jednak mam 37 000 km przebiegu .
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości