Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:47


[1.4 TSI 160KM] [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

guns

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 04 mar 2016, 12:36
  • Online: 23h 3m 46s
  • Auto: VW
  • Silnik: TDI CAWA
  • Lokalizacja: wawa

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 mar 2016, 19:35

Cichyelk pisze:apropo dsg 7biegowej suchej mam taką więc tak jak auto jest zimne to są poszarpywania na 1,2 biegu ale to jest wina dwumasy z drganiami to jest tak trzeba jechać do tunera żeby podniósł przepinke biegów trochę wyżej bo zawsze zmienia gdzieś przy 1600-1800 obrotów (już nie pamiętam ) teraz zmienia mi koło 2100 a pod górkę troszkę wyżej i auto nie drga a co za programem idzie mam LC(procedura startu) :D


Nie miałeś wcześniej Launch control przed modyfikacjami?
Jak objawia się ten LC ?
Offline
Awatar użytkownika

green

Aktywny

  • Posty: 133
  • Rejestracja: 05 kwie 2014, 04:43
  • Online: 4d 19h 4m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GTI
  • Lokalizacja: krk

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post23 mar 2016, 17:13

Skrzynia w S, kontrola trakcji off. Lewa noga na hamulcu, prawa gaz do dechy. Auto stoi obroty ok 3-4k. Zwalniasz hamulec i jest ogień.
Offline

guns

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 04 mar 2016, 12:36
  • Online: 23h 3m 46s
  • Auto: VW
  • Silnik: TDI CAWA
  • Lokalizacja: wawa

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post23 mar 2016, 22:20

Procedure LC znam( dodałbym jeszcze dezaktywacje Auto-Hold i StartStop). Zdziwiła mnie "aktywacja" procedury LC dla skrzyni DQ200. Nie wiedziałem że skrzynia posiada możliwość mechanicznego rozłączenia silnika od skrzyni, chyba że jest to nowa wersja tej skrzyni.
Offline

Cichyelk

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 04 mar 2015, 00:59
  • Online: 5d 9h 23m 44s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: Cavd
  • Lokalizacja: Elk

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 lip 2016, 19:38

suche skrzynie dq200 nie mają w standardzie LC
Offline

szymi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 11:56
  • Online: 8h 42m 9s
  • Auto: VW Golf Plus 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post09 paź 2016, 11:59

CZeść,
Odświeżam temat, wcześniej pisałem iż po wizycie w serwisie okazało się że mechatronik i sprzęgła do wymiany (szarpanie przy ruszaniu i przełączaniu z 1 na drugi bieg), kosztorys VW na ponad 9 tyś zł. Poprzedni właściciel jeździł z tym problemem przez około 30 tyś km (nie raczył mnie o tym poinformować przy odsprzedaży).
Naprawy nie wykonałem uznałem iż te drgania nie są aż tak uciążliwe i jeździłem tak do wczoraj aż do momentu kiedy auto nie chciało ruszyć z miejsca. Po uruchomieniu silnika wyskoczył komunikat "skrzynia przegrzana" oraz sygnał dźwiękowy. Poszperałem w skrzynce z bezpiecznikami (tej pod maską) i okazało się że bezpiecznik nr F2 był przepalony, i ku memu zdziwieniu w książce serwisowej brak jakiejkolwiek informacji na temat tegoż bezpiecznika (pozostałe były opisane). Znalazłem szczegółową rozpiskę i okazało się że jest to bezpiecznik odpowiedzialny za sterownik mechatroniki DSG. Po włożeniu nowego bezpiecznika (nawet przy wyłączonym zapłonie) bezpiecznik odrazu się przepala (komunikaty z komputera jak wcześniej). Podpiołem VAGa i sczytałem błędy:
Address 02: Auto Trans Labels: 0AM-300-04X.LBL
Control Module Part Number: 0AM 300 048 N HW: 0AM 927 769 D
Component and/or Version: GSG DSG AG7 402 9033
Software Coding: 0000020
Work Shop Code: WSC 23734 001 1048576
VCID: 3B7F29357A7E811
1 Fault Found:

001378 - System Voltage
P0562 - 000 - Too Low
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Mileage: 73683 km
Time Indication: 0
Date: 2018.14.28
Time: 16:37:12
Błędu tego nie udało mi się skasować ( związane jest to zapewne z przepalającym się bezpiecznikiem F2).
Przejrzałem fora i główne podejrzenie padło na mechatronika.
Jeszcze dwa lata temu nikt się nie podejmował regeneracji mechatronika od DQ 200, ale ku memu zdziwieniu dziś jest sporo ofert na taką naprawę.
Pytanko do was bo muszę wyjąć ten podzespół z auta, czy może ktoś w podlaskim robi takie rzeczy?
Będę kombinował aby wysłać go do specjalistycznej firmy na regenerację.
A i może ktoś poleci porządną firmę która wykonuje regeneracje mechatronika do DQ200.
Pozdro
Offline

szymi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 11:56
  • Online: 8h 42m 9s
  • Auto: VW Golf Plus 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post14 paź 2016, 13:14

Cześć,
Nikt z kolegów nie ma auta z DSG DQ200?
Offline

piotr1234

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 paź 2017, 08:12
  • Online: 6h 43m 54s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: BIALYSTOK

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post20 paź 2017, 08:17

szymi pisze:Cześć,
Nikt z kolegów nie ma auta z DSG DQ200?

Mam dq200(przebieg 86tys, olej zmieniony podczas akcji serwisowej). Od niedawna jestem właścicielem auta i zważyłem że sprzęgło sporadycznie ślizga się na 1 biegu.

-- 20 paź 2017, 09:21 --

szymi pisze:CZeść,
Odświeżam temat, wcześniej pisałem iż po wizycie w serwisie okazało się że mechatronik i sprzęgła do wymiany (szarpanie przy ruszaniu i przełączaniu z 1 na drugi bieg), kosztorys VW na ponad 9 tyś zł. Poprzedni właściciel jeździł z tym problemem przez około 30 tyś km (nie raczył mnie o tym poinformować przy odsprzedaży).
Naprawy nie wykonałem uznałem iż te drgania nie są aż tak uciążliwe i jeździłem tak do wczoraj aż do momentu kiedy auto nie chciało ruszyć z miejsca. Po uruchomieniu silnika wyskoczył komunikat "skrzynia przegrzana" oraz sygnał dźwiękowy. Poszperałem w skrzynce z bezpiecznikami (tej pod maską) i okazało się że bezpiecznik nr F2 był przepalony, i ku memu zdziwieniu w książce serwisowej brak jakiejkolwiek informacji na temat tegoż bezpiecznika (pozostałe były opisane). Znalazłem szczegółową rozpiskę i okazało się że jest to bezpiecznik odpowiedzialny za sterownik mechatroniki DSG. Po włożeniu nowego bezpiecznika (nawet przy wyłączonym zapłonie) bezpiecznik odrazu się przepala (komunikaty z komputera jak wcześniej). Podpiołem VAGa i sczytałem błędy:
Address 02: Auto Trans Labels: 0AM-300-04X.LBL
Control Module Part Number: 0AM 300 048 N HW: 0AM 927 769 D
Component and/or Version: GSG DSG AG7 402 9033
Software Coding: 0000020
Work Shop Code: WSC 23734 001 1048576
VCID: 3B7F29357A7E811
1 Fault Found:

001378 - System Voltage
P0562 - 000 - Too Low
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Mileage: 73683 km
Time Indication: 0
Date: 2018.14.28
Time: 16:37:12
Błędu tego nie udało mi się skasować ( związane jest to zapewne z przepalającym się bezpiecznikiem F2).
Przejrzałem fora i główne podejrzenie padło na mechatronika.
Jeszcze dwa lata temu nikt się nie podejmował regeneracji mechatronika od DQ 200, ale ku memu zdziwieniu dziś jest sporo ofert na taką naprawę.
Pytanko do was bo muszę wyjąć ten podzespół z auta, czy może ktoś w podlaskim robi takie rzeczy?
Będę kombinował aby wysłać go do specjalistycznej firmy na regenerację.
A i może ktoś poleci porządną firmę która wykonuje regeneracje mechatronika do DQ200.
Pozdro

Udało ci się coś zrobić w tym temacie?
Offline

szymi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 11:56
  • Online: 8h 42m 9s
  • Auto: VW Golf Plus 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post15 kwie 2018, 11:52

Witam,
Jestem po kolejnych bojach z moją dsg, już po raz 2 spaliła (dosłownie) mi się mechatronika. Za pierwszym razem przepalił się cały moduł elektroniczny i za drugim razem to samo. Doszedłem do pewnych wniosków, otóz na starym mechatroniku po wyłączeniu silnika słychać było pracę pompy oleju w mechatronice przez jakieś 2-3 min, wywnioskowłem iż mechatronik nie może "zbudować odpowiedniego ciśnienia w układzie i to powoduje przegrzanie układu elektronicznego. Teraz jestem po wymianie całej mechatroniki wraz z modułem hydraulicznym i pompka oleju po wyłączeniu zapłonu pracuje tylko przez około 20-30 sekund. Niestety problem ze sprzęgłami nadal nierozwiązany, terkotały odkąd go kupiłem (zmiana z 1 na 2 bieg), jakoś się z tym pogodziłem i tak jeździłem do zeszłej soboty. Sprzęgło dosłownie się spaliło, wróciłem do domu w trybie awaryjnym a spod maski leciał dym :) smród nie do opisania. Teraz się szykuję do wymiany sprzęgła i mam pytanie czy ktoś z kolegów montował zamiennik LUK-a? Podobno LUK robi sprzęgła na pierwszy montaż, z tym że numerów ori było kilka a zamiennik jest tylko jeden i mam obawy czy na pewno będzie pasował.
Pozdro
Offline

szymi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 11:56
  • Online: 8h 42m 9s
  • Auto: VW Golf Plus 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post10 maja 2018, 10:55

Widzę że martwe jest to forum.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post10 maja 2018, 10:59

Nie jest, tylko widocznie nikt nie spotkal sie z problemem ktory masz.
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości