Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 14:00


Rozklejanie lamp

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

mati5123

Aktywny

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 17 gru 2014, 10:41
  • Online: 3d 16h 29m 46s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CFGB2.0TDI 170KM GTD
  • Lokalizacja: pomorskie

Rozklejanie lamp

Post08 sie 2018, 10:16

Witajcie panowie rozklejał ktoś lampy bixenon'owe w swoim golfie ? Czy są z tym jakieś problemy? Jakie macie patenty ? :-k
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Rozklejanie lamp

Post25 wrz 2018, 09:04

Podepnę się pod temat, mam ten sam problem, bixenon, lewa lampa jest pęknięta od kamienia (3-4cm na szczęście woda nie cieknie), i chciałbym to zrobić, koszt całej lampy spory, a na necie widziałem można kupić same klosze więc jakoś da się wymienić, pytanie tylko jak? są klejone czy tylko uszczelka / przykręcone?
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Rozklejanie lamp

Post28 wrz 2018, 17:15

Ok, znalazłem 3 filmiki jak gościu wymieniał klosz w swoim golfie:

1. https://www.youtube.com/watch?v=bsFZa-lDGoc
2. https://www.youtube.com/watch?v=uiaHw3YQ-2o
3. https://www.youtube.com/watch?v=_65QFhGrEoA

Z tego co tam on mówił to trzeba odkręcić lampę by mieć lepszy dostęp, klosz jest wklejony na silikon, dodatkowo trzymany jest przez 4 zszywki, 2 z góry i 2 z dołu, następnie najlepiej go stłuc podgrzewać przy rowku np suszarką i wyciągać po kawałku, potem oczyścić rowek, i wkleić na silikon nowy klosz.

Na koniec wspomniał że ten nowy klosz szybko się rysuje, dlatego się zastanawiam nad jakością zamienników.

Na aliexpress najtańsze chodzą po ok $32 czyli ok 120zł, para
na alledrogo są pojedyncze całe lampy juz od 40zł, z uszkodzonymi mocowaniami itd ale klosz cały, tylko że wtedy 2x więcej roboty by wyciągnąć ori.

widziałem też że chyba da się wyjąć same odbłyśniki, ale wątpie by reszta pasowała ze zwykłych do bi-ksenon :-k
Offline

misiek^wro

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 kwie 2013, 12:46
  • Online: 1d 2h 6m 33s
  • Auto: Golf Variant MK6
  • Silnik: 2.0 TDI CBAB
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Rozklejanie lamp

Post19 paź 2018, 19:02

Ktoś wogóle bawił się w rozklejanie jakichkolwiek lamp z G6 produkcji Helli ? Mnie korci taka syta customowa zabawa, montaż soczewki, odbłyśnik mijania w mat, przepięcie drogowych na soczewkę + do tego maskownice fajne koloru szarego z czerwonymi oringami ( ale nie led! ringami ).

Jedyne co mi stoi na drodze to fakt, że nigdzie nikt konkretnie się nie wypowiedział, że lampę da się łatwo rozkleić i ponownie bez ryzyka parowania złożyć ( pomijam fakt użycia nowego kleju bytylowego, bo to oczywiste ).

Świateł OEM xenon + led - nie chcę, bo mi się nie podobają. Świateł OEM xenon ( bez led ) nie chcę, bo nie mam siły rzezbić tego w 3 aucie z rzędu ( de facto dwa poprzednie to octavie ). Mam spryskiwacze, chce dołożyć tylko soczewkę i dobrą markową żarówkę na soczewce.

Ktokolwiek rozklejał i się wypowie?

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość