Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:56


RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rezoonatorek

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 paź 2016, 12:01
  • Online: 2h 36m 7s
  • Auto: VW Golf mk6
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post29 paź 2016, 12:36

Witam nie dawno kupiłem Mk6 i po tygodniu zczaiłem sie że nie graja głośniki z tyłu w drzwiach ,w radiu mam tylko ustawienia z ( bassem,dźwięk lewa prawa i soprany )a nie ma ustawienia przód tył ,czy to radio nie obsługuje w ogóle głośników w tylnich drzwiach ?

sprawdzałem to są tylko głośniki niskotonowe w tylnych drzwiach sopranów z góry nie ma :( [img]<a%20href=https://zapodaj.net/1644eb0c050bd.jpg.html>20161028_191028.jpg</a>[/img] , czyli mam jakiś dziwny zestaw głośników w MK6 bo jest ich w całym samochodzie tylko 6 a powinno być chyba 8 tak ???

i ciekawości wyciągnąłem radio i patrzyłem czy w ogóle są podpięte , i zdziwiła mnie bardzo mała ilość kabli [url="http://zapisz.net/view.php?filename=677_20161028_184021.jpg"]Obrazek[/url]

[url="http://zapisz.net/view.php?filename=224_20161028_184026.jpg"]Obrazek[/url]

wychodzących do radia w porównaniu do mojego byłego Audi a4 b7 to tam od radia szło multum kabli, czy to tak ma być ??
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post29 paź 2016, 16:58

Cześć, patrząc na tą brązową kostkę to wygląda na to że są przewody na 2 przednie głośniki.
Jesteś pewny, że w tylnich drzwiach masz głośniki? - zaświeć latarką i przyjrzyj się czy widzisz membranę.

Żeby tylnie działy, musiałbyś dodać 4 przewody do wiązki - po 2 na lewy tył i prawy tył.
Tutaj znajdziesz rysunek kostki i rozpiskę kabli https://shops.volkswagen.com/assets/MASTER_904_VWZ_OZ/en_GB/904_DEBA_000051419B_ENG_003.pdf
Strona 4 - Rysunek 1 "Stecker B", cały Twój wtyk do radia powinien wyglądać jak na rysunku nr 3.
vorn - to przewód na przód, hinten - to przewód na tył
Ogólnie ta instrukcja jest do czegoś innego, ale są tam ładnie opisane przewody, jest też opis po polsku, ale bez rysunków.

Niestety nie wiem czy dodanie głośników wymaga kodowania i czy samo radio RCD210 obsługuje 4 głośniki.
Jeśli ktoś wie jak tak rozbudowa wygląda od strony kodowania to niech się wypowie.

Pozdrawiam! Jacek
Offline

Rezoonatorek

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 paź 2016, 12:01
  • Online: 2h 36m 7s
  • Auto: VW Golf mk6
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post30 paź 2016, 12:25

Napisałem że sprawdzałem i są głośniki z tyłu wiązka wychodzi z drzwi ale pewnie sie gdzieś gubi i nie dochodzi do radia :/ , tylko pytanie gdzie może sie gubić wiązka kabli od glośników tylnich
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post30 paź 2016, 15:58

Troche chęci. Radio ma na obudowie opis wtyczki. Z tego co widzę to tez jest wtyczka quad lock. Radio obsługuje 4 głośniki przynajmniej te na allegro jak widać po naklejkach. Wg mnie to coś masz grzebanie w autku. Znajdź wlepke i zobacz sobie jaki masz system audio bo vw a szczególnie na Polskę potrafił zadziwić. Ale żeby nie było płaczu to zdejmij boczek i zobacz czy niskie tony to fabryka. Zobacz może zwyczajnie nie masz wysokich a wtyczka leży w drzwiach bo ktoś tam grzebal i wymieniał boczki np. Zobacz na schemacie które kable w słupku B odpowiadają za głośniki i czy są po obu stronach jak jie to od słupka B tom dosłownie kawałek drogi i ciągnie sz to progi do radia. Wpinasz w quad locka i masz 4 głośniki. Dokładamy wysokie i Bangla.
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post30 paź 2016, 22:59

Skoro wiązka wychodzi z drzwi to podnieś plastiki progów i prześledź trasę. Tak jak napisał tberent - na naklejce masz rozpisane piny, masz też je opisane w moim linku.
W ASO po VIN mogą Ci powiedzieć ile fabrycznie miałeś głośników, ale z tego co piszesz wygląda na to, że miałeś fabrycznie przód i ktoś próbował po prostu dorobić głośniki na tył
Offline

Rezoonatorek

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 paź 2016, 12:01
  • Online: 2h 36m 7s
  • Auto: VW Golf mk6
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post31 paź 2016, 14:26

Patrzyłem i wychodzi że niskietony z tyłu to ORI Z mk6, więc barakuje tylko wysokich tonów :/
Offline

httes

Nieśmiały

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 27 maja 2018, 14:22
  • Online: 12h 15m 48s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.6 BSE
  • Lokalizacja: Śląskie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post27 cze 2018, 18:10

Na przyszłość. Jeśli mamy rcd210 to spokojnie ogarnia głośniki z tylu po zakodowaniu. Musimy pociągnąć wiazke z kostki radia do środkowego słupka (kostki) później do drzwi i koniec. Najczęściej głośnik z niskich jest fabrycznie zamontowany ale tweety musimy dołożyć. Wiazka do kupienia na znanym portalu aukcyjnym. Po podłączeniu pojawia się w radiu opcja fader.
Offline

kotli

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 lut 2019, 21:42
  • Online: 9h 43m 41s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI Comfortline
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post28 mar 2019, 11:44

Witam,

Troszkę odgrzebię, czy wiadomo gdzie kończy się ta wiązka kabli z tylnych drzwi ?

Mam identyczną sytuację jak kolega Rezoonatorek - radio biedne RCD210 oraz tylne głośniki fabryczne w drzwiach (wstawione przez VW, nikt nie grzebał na 1000%) a w kostce radiowej tylko podłączone głośniki przednie.
Chciałbym uniknąć niepotrzebnego rozbierania tapicerki, słupków itd jeśli odpowiedź jest już szanownym forumowiczom znana.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post28 mar 2019, 12:42

Jesteś pewien że masz z tyłu głośniki? VW tak oszczędza że nie zamontowałby głośników z tyłu i nie podłączył ich do radia :D
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post28 mar 2019, 14:03

Też mam RCD210, a z tyłu są same atrapy głośników ;)
Offline

kotli

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 lut 2019, 21:42
  • Online: 9h 43m 41s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI Comfortline
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post29 mar 2019, 12:26

Też zdziwiłem się, ale jak przyświeciłem latarką to w środku widzę, że są głośniki ?!
Może cokolwiek wniesie, że jest to wersja comfortline i z Niemiec ściągnięty...
Chyba bez rozbierania się nie obejdzie widzę :(
Jako, że na kablach się nie znam to moglibyście polecić jakie miałbym zakupić (gdyby ich nie było w środku) oraz jaką złączkę i jakie tweetery (ich nie ma) aby to połączyć wszystko ?
Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: RCD210 - nie grają tylne głośniki, jak podłączyć ??

Post29 mar 2019, 12:56

Zdejmij boczek i zobacz czy jest co kolaiek podłączone do tych głośników. Jeżeli jest to gdzie to prowadzi

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości