Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:54


Na co zmienić oryginalne głośniki?

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Na co zmienić oryginalne głośniki?

Post07 lip 2017, 11:45

Zaczynają mi padać ori głośniki więc powoli myślę na co by je zmienić. Na pewno nie chcę skrzyni w bagaju ani zmiany radia, szukam czegoś co zastąpi ori głośniki i było by chociaż ciut lepsze. Znalazłem zestaw Hertz'a DSK 165.3 i w jednej aukcji pisze że pasują na przód a w innej że na tył, z tyłu jest system 2 drożny więc o ile wymiary tych dystansów mdf się zgadzają to bym je brał na tył, miał ktoś doświadczenie z tym zestawem w g 5/6? Pozostaje jeszcze kwestia przodu, są zestawy trójdrożne ale kosztują 1000+.. Wolałbym zachować system trójdrożny a jedynie zmienić głośniki, pytanie czy takie coś jest możliwe? Jeśli nie to czy we wcześniej wspomnianym zestawie Hertz'a jest midwoofer czy zwykły woofer, bo jeśli midwoofer to teoretycznie mógłbym taki zestaw dać i przód i tył, czy nie?

Wiem, że sporo mam pytań :lol: ale widzę, że na forum jest kilka osób związanych z audio, a ja jestem kompletnie zielony, z góry dzięki za odpowiedzi :D
Offline
Awatar użytkownika

Kajzer-K1

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 cze 2016, 16:44
  • Online: 13h 50m
  • Auto: VW Golf 6 Style
  • Silnik: CAYE 1.6 TDI 77kw
  • Lokalizacja: Niemcy

Re: Na co zmienić oryginalne głośniki?

Post01 paź 2017, 09:04

Witam kolegę. Ja mogę jedynie opowiedzieć na swoim przykładzie a więc na początek nie da się osiągnąć ładnego efektu bez wygłuszenia drzwi więc tak i ja zrobiłem przód i tył jest wygłuszony porządnie jak beton. Jako następny krok zakupiłem głośniki tylko na przód był to zestaw MB QUART QM165 Golf 6 razem z dystansami i wszystkim co potrzebne wymieniasz głośniki i tzw. gwizdki w słupkach. Sama ta wymiana zrobiła niesamowitą robotę na ori radiu RCD-310 grało to wspaniale.
Następnie poszły do wymiany tylne głośniki zastosowałem tam jakies tańsze dwudrożne głośniki firmy Axton poprawiły troszkę w zakresie uzupełnienia tak zwanej sceny jako całość grało to doskonale przód czysto wyraźnie z mocnym i czystym basem a do tego soprany niesamowite.
Myślę ze to dość dobre rozwiązanie w stosunku do ceny.
Jeżeli coś jeszcze chciałbyś wiedzieć służe pomocą
Pozdrawiam

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości