Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:56


[1.4 TSI 122KM] Szarpanie przy przyspieszaniu.

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

NoFear

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 25 paź 2012, 21:06
  • Lokalizacja: Nadarzyn
  • Online: 14h 25m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WPR

Szarpanie przy przyspieszaniu.

Post02 kwie 2013, 10:49

Witajcie,

Mam ostatnio taki problem w 1.4TSI 122km (CAXA), podczas gwałtownego przypspieszania (pedał w podłogę) czuję jakby lekkie szarpanie,falowanie w zakresie 2000-4000 obr.niezależnie od biegu, potem jest już ok. Nie sądzę ,że jest to problem z paliwem chociaż na 98oct. jakby ten objaw jest mniej odczuwalny.Dodam,że nic wiecej się nie dzieje,typu check engine albo przejście turbiny w tryb awaryjny itp.

W piątek jestem umówiony na diagnostykę komputerową w ASO ale radzę sie Was jeszcze bo boję się ,że tam tylko bedą próbowali naciągnać mnie na niepotrzebne koszty. :(

Jeśli mieliście podobny problem to dajcie znać pils. :pub:


Pozdrówki,
Michał
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Szarpanie przy przyspieszaniu.

Post02 kwie 2013, 11:01

Proponuję zajrzeć tutaj: http://forum.golf6.pl/mk6/przyspieszanie-tryb-awaryjny-t525.html

Na bank coś z doładowaniem (czytaj, jakiś zaworek się zacina albo jakiś czujnik źle działa).
Co do naciągania na koszty to raczej tanio nie będzie, chyba, że jeszcze na gwarancji? Pewnie masz to samo co ja i inni forumowicze, czyli w najgorszym przypadku turbo do wymiany lub tylko jakiś czujnik...
Offline
Awatar użytkownika

NoFear

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 25 paź 2012, 21:06
  • Lokalizacja: Nadarzyn
  • Online: 14h 25m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WPR

Re: Szarpanie przy przyspieszaniu.

Post02 kwie 2013, 11:20

Dzięki za info ale mnie nie pocieszyłeś :(
Auto juz po gwarancji i nie przedlużyłem niestety licząc na trwałość VW.
Liczę,że może to któryś z czujników,który da się wymienić/naprawić.
Z ciekawości ile kosztuje nowa turbawka do CAXA? Bo zakup używanej nie wchodzi w grę.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2013, 19:28 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Temat duplikat a pytania dotyczące cen części zadaj we właściwym dziale.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości