Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:31


Przelany olej

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Przelany olej

Post06 kwie 2012, 14:05

Mam przelany olej, jak uważacie powinienem coś z tym robić w sensie pojechać do ASO i niech poprawią czy olać i poczekać aż przeleci przez rurę wydechową?
My TSI
Offline

Tomi01

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 03 kwie 2012, 18:33
  • Online: 15d 13h 32m 57s

Re: Przelany olej

Post07 kwie 2012, 05:47

Ja bym trochę usuną z racji że w naszych golfach paliwo dostaje się do oleju i nie zawsze zdąży odparować co powoduje że stan oleju może się jeszcze podnieść. Najlepiej to podjedz do jakiegoś zaprzyjaźnionego warsztatu i niech ci sondą przez miarkę trochę usuną.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Przelany olej

Post12 kwie 2012, 10:39

Dzięki Tomi01 za radę, zrobiłem prawie jak radziłeś, bo...

Pojechałem do Apteki i poprosiłem największą "szczykawę" jaką Pani dysponowała (jakież było jej zdziwienie :o - nie rozumiem czemu :) ) potem pojechałem do sklepu z częściami samochodowymi i kupiłem cieniutki wężyk idealnie pasujący do strzykawki. A potem po prostu odessałem kilka "szczykawek" tak że finalnie olej był na poziomie maximum, dziś trochę pojeżdżę i pooglądam na jakim poziomie się olej ustabilizował.

PS.
Mam wrażenie że teraz szybciej osiąga wyższą temperaturę niż jak był przelany (a może to powodowane wyższą temperaturą otoczenia - jeszcze se to poobserwuje).

Co mnie najbardziej zdziwiło to to że olej po odessaniu było mocno ciemny - a olej wymieniałem o ile dobrze pamiętam na przełomie luty/marzec przy około 8,5k km a teraz mam 12k km i naprawdę jest mocno ciemny.
My TSI

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości