Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:54


[Benzyna] [1.2 TSI 105KM] Drgania po wymianie oleju i filtrów

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

conley

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 16 sty 2013, 21:33
  • Online: 6h 52m 20s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBZB
  • Lokalizacja: Katowice

[1.2 TSI 105KM] Drgania po wymianie oleju i filtrów

Post24 lut 2016, 15:52

Witam Was serdecznie.
Z góry uprzedzam, że może stałem się przewrażliwiony i problem nie istnieje ale po kolei:
- Golf 6 rocznik 2012, 1.2 TSI 105KM, przebieg 42tys.
Auto do tej pory miało 2x wymieniany olej w salonie VW ale tym razem postanowiłem zawieść je do kolegi mechanika na wymianę oleju i filtrów. Do tej pory olejem był serwisowy Castrol longlife...
Kolega wlał mi Mobil1 ESP Formula 5w30, filtry: paliwa, powietrza i oleju - MAN.
Kilka dni po "operacji" coś mi zaczęło stukać w podwoziu, z prawej strony, jakby pod fotelem pasażera - na niskich obrotach, po dodaniu gazu problem ustawał. Stwierdziliśmy, że stukają przewody paliwowe, na niskich obrotach tłuką o metalową rynienkę, w której biegną. Trochę je ponaciągaliśmy i stukanie ustało - od dwóch tygodni spokój.
- Ale tak myślimy z kumplem czy coś z tym robić czy ten typ tak ma? Czy coś jest walnięte? Filtr paliwa? Pompa?
Auto nie straciło mocy.

A teraz najlepsze - może właśnie mi się wydaje ale silnik na niskich obrotach jakby bardziej wibruje. :-k
Czy to już czas na łańcuch? Raz na kilka odpaleń przez ułamek sekundy zaklekocze ale ogólnie nie słychać go.

Co o tym myślicie? Co to może być? Będę wdzięczny za porady. A może wystarczy podgłośnić radio...
Offline
Awatar użytkownika

LUKI

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 19 sty 2014, 11:04
  • Online: 3d 9h 32m 39s
  • Pochwały: 3
  • Auto: inne
  • Silnik: inne
  • Lokalizacja: WU

Re: [1.2 TSI 105KM] Drgania po wymianie oleju i filtrów

Post24 lut 2016, 20:28

conley pisze:Kilka dni po "operacji" coś mi zaczęło stukać w podwoziu, z prawej strony, jakby pod fotelem pasażera - na niskich obrotach, po dodaniu gazu problem ustawał. Stwierdziliśmy, że stukają przewody paliwowe, na niskich obrotach tłuką o metalową rynienkę, w której biegną. Trochę je ponaciągaliśmy i stukanie ustało - od dwóch tygodni spokój.


podejrzewam miał problem z wypięciem starego filtra paliwa i szarpał razem z przewodami paliwa...
jak już nic nie rezonuje to po problemie

conley pisze:Czy to już czas na łańcuch? Raz na kilka odpaleń przez ułamek sekundy zaklekocze ale ogólnie nie słychać go.


puść mi VIN na pw, sprawdzę co tam powinno być u Ciebie, ale jak masz 2012 to moim zdaniem nie powinieneś się przejmować rozrządem

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości