Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 07:30


[1.4 TSI 160KM] Brak mocy

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Brak mocy

Post19 lip 2014, 19:03

Witam. Od miesiąca mam taki problem i wydaje mi się, że dopiero na rozgrzanym silniku występuje, a mianowicie naciskam gaz, aby przyspieszyć, a samochód nic, DSG próbuje zrzucić bieg i to nic nie pomaga i nagle po jakiś 5 sekundach zaczyna ciągnąć i to z reguły niejednostajnie z przerwami. Co to może znowu być ? Silnik po wymianie gwarancyjnej w 2012 r. więc myślałem, że wszystkie choroby wieku dziecięcego za nim:( Turbo, czy tylko słabe paliwo? Czy ktoś z Was się już z tym spotkał?
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Brak mocy

Post21 lip 2014, 17:43

Może te przerwy w dostawie mocy to tylko jakiś problem ze świecą lub cewką na którymś z cylindrów, oby nie powtórka z przeszłości, swoją droga z jakiegoś powodu była jeszcze jedna edycja 160-tki o oznaczeniu CTHx (montowana chyba od 2013r).
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: Brak mocy

Post30 lip 2014, 13:22

hehheh

dawno tu nie zaglądałem, a tu proszę .... nasze "bliźniaki" znowu świrują ... :) Mi ostatnio podczas wyprzedzania auto straciło moc, zaczęło szarpać i mrugać kontrolką ... po 10 sek zaczęło jechać normalnie, choc jakby słabsze trochę było, ale może to wrażenie tylko. W piątek mam przegląd i już ich uprzedziłem, że coś się znowu dzieje niedobrego... dam znać czego się dowiedziałem.

Pozdrówki

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości