Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:18


2.0 TSI. Który silnik wybrać

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

portero4

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 lut 2018, 17:44
  • Online: 17m 51s

2.0 TSI. Który silnik wybrać

Post08 lut 2018, 17:54

Witam,
nastawiłem się na zakupy Golf 6 lub Scirocco z silnkiem 2.0 TSI
z tego co wiem silnik ma problemy z rozrządem i znikającym olejem :)
Moje pytanie brzmi, który z kodów silnika 2.0 TSI jest "najlepszy" lub tez po prostu najmniej awaryjny...

Który polecacie ?
CBFA 200km ?
CCZA 200km ?
CCTA 200km ?
CCZB 211km ?

w scirocco bylo jeszcze CAWB ale mało o nim wiem.

acme

Re: 2.0 TSI. Który silnik wybrać

Post09 lut 2018, 13:05

Ciężko stwierdzić, który jest najlepszy, wszystko zależy od tego jak samochód był użytkowany i serwisowany. Najlepiej silnik 2.0 TSI brać od 2011 roku - podobno jest "poprawiony". Ja sam posiadam GTI z 2011 roku z silnikiem 2.0 TSI o oznaczeniu CCZB i póki co odpukać nic się nie dzieje :)
Offline

Piaseczeq

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 19 sty 2018, 20:19
  • Online: 1d 14h 5m 5s
  • Auto: MK6 GTI DSG
  • Silnik: CCZB
  • Lokalizacja: Krk

Re: 2.0 TSI. Który silnik wybrać

Post12 lut 2018, 15:46

Też mam CCZB, to chyba najbardziej popularny "GTI" Jak dbasz tak masz. Wszystko zależy czy ktoś nie robił jakiś "drutów" czy wymieniał olej na czas czy dbał o turbo itp. Pamiętaj najwazniejszy jest stan i historia samochodu :) Powodzenia w szukaniu.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości