Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 08:17


Wymienić czy naprawiać kompresor klimatyzacji?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adampawel12

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 lis 2016, 12:34
  • Online: 23h 44m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Lodz

Wymienić czy naprawiać kompresor klimatyzacji?

Post05 cze 2017, 21:36

Drodzy koledzy drążę temat kompresora ostatnio dość intensywnie. W jednym warsztacie kazali mi wymienić na nowy, regenerowany lub używkę. Moja nie nabija ciśnienia. Co ciekawe raz mi trochę chłodzi innym razem wcale. Układ szczelny wszystko idealnie wiec padło na wymianę sprężarki. Dziś podjechałem do innego warsztatu i trafiłem na mechanika, który "zjadł zęby" na sprężarkach. CO się okazuje sprężarka do golfa jest przewidziana na przebieg 400 tys.km. (na pewno model firmy DENSO) I często WYSYPUJE się jedynie zawór w tych sprężarkach. Jeśli po wyjęciu zaworu jest czysty a nie zabrudzony i masz przebieg w przedziale 200-300 tys. naprawa sprowadza się do wymiany tegoż to zaworu koszt samego zaworu w granicach 150zł plus robota.
Może warto zamiast kupować drugą spróbować uratować tą może awaria nie jest tak poważna jak się wydaje.


p.s wiem że to nie ten dział.....ale ....warto dzielić się wiedzą

EDIT by Almighty: Już "ten" dział bo pozwoliłem sobie wydzielić Twój post z tematu w dziale kupie - tam by ta informacja zniknęła wraz z tematem po ok. 3 miesiącach a tu pozostanie na wieki a może nawet się rozwinie.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 9s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Wymienić czy naprawiać kompresor klimatyzacji?

Post06 cze 2017, 07:26

No dobrze napisałeś że mechanik tak Ci powiedział jak to wygląda teoretycznie ale czy wymieniłeś ten zawór i jest już wszystko OK ? To by była ważna informacja .
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

adampawel12

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 lis 2016, 12:34
  • Online: 23h 44m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Wymienić czy naprawiać kompresor klimatyzacji?

Post06 cze 2017, 08:55

Jeszcze nie wymieniłem. Jak to zrobię dam znać czy pomogło.
Offline

adampawel12

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 lis 2016, 12:34
  • Online: 23h 44m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Wymienić czy naprawiać kompresor klimatyzacji?

Post07 cze 2017, 22:35

Niestety po wyjęciu zaworu okazało się że na zaworze są opiłki. Diagnoza niestety poprawna naprawa kompresora. :/

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość