Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:12


Sterowanie klimatyzacją

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Sterowanie klimatyzacją

Post02 paź 2012, 15:18

Witam, niby mam automatyczną klimatyzację i albo nie umie jej ustawić albo nie wiem na czym ta automatyka polega. Czy ktoś z kolegów może mi powiedzieć jak ją ustawić tak na chłopski rozum :) np. na 22C i żeby nic wsiadając do auta nie przełączać , grzebać, ustawiać ? Teraz jak ustawię te 22C i sam ustawię silę nadmuchu jest ok ale jak postoi w słońcu i wchodzę do auta to normalnie włosy z głowy chcę urwać :) taki mocny nadmuch. Jak zmniejszę nadmuch to znika dioda "A"
Czytam instrukcję i czytam...
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post02 paź 2012, 15:25

ja nie do konca rozumiem chyba co masz na mysli.
jesli ustawisz sobie 22C, a auto postoi i nagrzeje sie wnetrze to zeby "automatycznie osiagnac te 22C" to musi dac dmuchawe na maksa bo zrobi to duzo szybciej niz np na dmuchawie 1,2 a potem jak juz uzyska te 22 to sie samo zmniejszy.

jesli sam zmniejszysz dmuchawe to masz nawiew o "stalej temperaturze" i niezaleznie od temperatury jaka byla/jest w kabinie bedzie wiac tak samo
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post02 paź 2012, 15:33

A które kontrolki mają świecić w Auto i które w tym obiegu zamknietym ?
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post02 paź 2012, 18:36

marrcin pisze:Witam, niby mam automatyczną klimatyzację i albo nie umie jej ustawić albo nie wiem na czym ta automatyka polega. Czy ktoś z kolegów może mi powiedzieć jak ją ustawić tak na chłopski rozum :) np. na 22C i żeby nic wsiadając do auta nie przełączać , grzebać, ustawiać ? Teraz jak ustawię te 22C i sam ustawię silę nadmuchu jest ok ale jak postoi w słońcu i wchodzę do auta to normalnie włosy z głowy chcę urwać :) taki mocny nadmuch. Jak zmniejszę nadmuch to znika dioda "A"
Czytam instrukcję i czytam...


Ustaw pokrętłem 22 C i wciśnij przycisk auto, trochę pochodzi mocniej aż złapie ustawioną temperaturę i się samoistnie zmniejszy i będzie trzymał 22C. Jeżeli chcesz zwiększyć intensywność nawiewu naciśnij przycisk auto 2 razy ( zapali się na przycisku druga dioda) Natomiast jeżeli nie chcesz aby nawiew był tak silny na początku to zwiększ pokrętłem temp. np. na 24 C wtedy dmuchawa nie będzie tak mocno dmuchać, lecz później zmniejsz na żądane 22C.

PS. Ważne-- Intensywność dmuchawy zależy od temp. na zewnątrz , im cieplej tym masz bardziej nagrzane auto, więc " mądry climatronic" w jak najkrótszym czasie chce Tobie ustawić wymaganą temperaturę . Na chłopski rozum :D Pamiętaj pochodzi trochę i się zmniejszy samoistnie i będzie trzymać wybraną przez Ciebie temperaturę ! Mam nadzieję że wyjaśniłem, Jak masz jeszcze jakieś pytanie , pisz.
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post02 paź 2012, 19:35

A ten przycisk z obiegiem zamknietym jak najlepiej ustawić ?
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post03 paź 2012, 07:49

marrcin pisze:A ten przycisk z obiegiem zamknietym jak najlepiej ustawić ?



Jeszcze ani razu nie uzywałem obiegu zamkniętego, nie miałem potrzeby. Jezeli dobrze pamiętam obieg zamknięty można włączyć żeby odciąć ukaład wentylacji od ciepłego powietrza z zewnątrz ,to usprawni chłodzenie kabiny.
Po kilku minutach należy wyłączyć zamknięty obieg powietrza, ponieważ pracująca klimatyzacja osusza powietrze, a to prowadzi do wysychania błon śluzowych oczu, nosa oraz gardła (mądre słowa z instrukcji). Dlatego osobiście , przy temp. pow. 25C otwieram w aucie szyby , bądź drzwi na minutkę aby tylko przewietrzyć a później robie tak jak opisałem w poprzednim poście.
Pozdro
Offline

dangar79

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 03 sty 2016, 15:01
  • Online: 10h 17m 18s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG 7
  • Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post04 sty 2016, 20:50

Podepnę się z pod ten temat.
Czy zimą powinno się mieć włączoną klimatyzację czy lepiej wyłączać oszczędzając paliwo :D ???
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post04 sty 2016, 20:56

dangar79 pisze:Podepnę się z pod ten temat.
Czy zimą powinno się mieć włączoną klimatyzację czy lepiej wyłączać oszczędzając paliwo :D ???

Podepne się pod instrukcje obsługi auta. :p
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post04 sty 2016, 21:20

Myślę że tu możecie znaleźć odpowiedzi -> vw-pytania/jak-ochodzic-sie-z-klimatyzacja-t834.html
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post05 sty 2016, 18:30

ja cały czas mam na AUTO z włączoną klimatyzacją i jak dobrze pamiętam to w minusowych temperaturach sprężarka się nie załączy podobnie jak webasto w lecie
Offline

toom

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 01 paź 2015, 10:31
  • Online: 21h 56m 58s

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post10 lut 2016, 21:50

przycisk zamknietego obiegu powietrza ma 2 diody , po wcisnieciu pali sie jedna lub druga dioda , -o co chodzi?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Sterowanie klimatyzacją

Post10 lut 2016, 23:03

toom pisze:przycisk zamknietego obiegu powietrza ma 2 diody , po wcisnieciu pali sie jedna lub druga dioda , -o co chodzi?
Naprawdę wystarczy poszukać jest info...

Dioda nr1 to stały obieg wewnętrzny, dioda nr2 nad nią masz A to automatyczne sterowanie obiegiem wewnętrznym przez czujnik jakości powietrza który jest w podszybiu, jak np jedziesz za autobusem to zamyka dopływ świeżego powietrza itd...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości