Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 11:11


Spalanie na klimatyzacji

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Spalanie na klimatyzacji

Post25 cze 2017, 19:45

Witam

Panowie w sumie to formalność komputer pokładowy pokazuje 1,5-1,6 L/100km spalanie na włączonej klimie, wydaje mi się też, że z 2 litry więcej na mieście bierze na klimie... Czy waszym skromnym zdaniem to nie za dużo ??

Wiem, że 10L/100km dla Gti to standard ale mam jakieś odczucie mimo wszystko, że na klimie za dużo jara...

Jakieś pomysły ??
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Spalanie na klimatyzacji

Post26 cze 2017, 15:38

Sprawdź w jakim stanie jest chłodnica klimatyzacji moze ja przytkało i kompresor cały czas chodzi na max
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spalanie na klimatyzacji

Post30 sie 2017, 21:16

panowie więc tak odebrałem dzisiaj auto po przeglądzie od mechaniora (po 12tys przejechanych km przy okazji wymiana oleju i takie tam)jest diagnoza:
- źle odpowietrzona instalacja klimatyzacji (prawdopodobnie pęcharzyk powietrza)
- brak odpowiedniej ilości czynnika w klimie przez co sprężarka od klimy wariowała i źle dozowała moc
- przy okazji wymieniłem 3 wtryskiwacze (jeden był wymieniony wcześniej kiedy padł) auto odrzyło inaczej odpala i w ogóle bajka...
- zalecam wymiane wtrysków przy 100 tys km najlepiej wszystkie od razu przy okazji zajrzeć czy nie osadziło się za dużo nagaru w kolektorze jeżeli tak obowiązkowe czyszczenie + warto przeczyścić przepustnicę i przepływomierz
- zalecam przy wymianie oleju stosowanie płukanki, naprawdę są efekty

:)
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Spalanie na klimatyzacji

Post31 sie 2017, 08:09

petros888 pisze:- źle odpowietrzona instalacja klimatyzacji (prawdopodobnie pęcharzyk powietrza)
- brak odpowiedniej ilości czynnika w klimie przez co sprężarka od klimy wariowała i źle dozowała moc
:)


Kolego jak ten twój "mechanior" stwierdził pęcherzyk powietrza w układzie klimatyzacji ?
Co to znaczy odpowietrzenie instalacji klimatyzacji ?

Teraz do układu klimatyzacji podpinasz stację która sama ściąga olej i czynnik chłodniczy. Robi w układzie podciśnienie następnie zgodnie z DTR "mechanior" zalewa co do grama spowrotem układ czynnikiem chłodniczym. W sprawnym układzie panują ciśnienia z rzędu 15 bar. Więc jak on tam chciał coś odpowietrzyć ?
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Spalanie na klimatyzacji

Post16 wrz 2017, 11:42

Bierz pod uwagę, że poprzedni właściciel nic nie robił przy tym aucie. Zapytałem mechaniora jeszcze raz cały czynnik chłodzący został wyssany i nabity od nowa. Mówił, że w momencie odssysania było widać pęcherzyki powietrza co mogło oznaczać że do układu dostało się powietrze. Nie jestem mechanikiem tylko elektrykiem ale z moich doświadczeń wynika, że do każego układu w którym panuje ciśnienie bądź podciśnienie może zrobić się poduszka powietrzna, która powoduje złą prace silników lub pomp :). Dobrze że dodałeś w sprawnym układzie :D
Offline

radekrp90

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 14 mar 2016, 09:23
  • Online: 2d 13m 38s
  • Auto: VW Passat B6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: GTC

Re: Spalanie na klimatyzacji

Post26 wrz 2017, 11:27

Jedyne co mogło być to para wodna (z wilgoci podczas działania próżni w układzie) ale nie powietrze... bajkopisarze ale to akurat nie nowość wśród mechaników - nie znam się ale się wypowiem, żeby wyglądało profesjonalnie :)

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość