Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:49


[All] przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post09 maja 2012, 14:14

Podobno tylko 160KM z DSG, tylko przy włączonej klimatyzacji coś metalicznie terkota (jakby coś było niedokręcone) pod maską silnika, jak się tylko wyłączy klimę to od razu ustaje. Mam tak od nowości ale mnie to bardzo wkurza :( czy też tak macie? Importer z serwisem twierdzą że TTTM (te typy tak mają), nawet na niemieckim forum jakis koleś mi pisał że tak niestety też ma, kiedyś wspominał o tym też TomRS, teraz wydaje mi się że jest to głośniejsze niż było :(

link do niemieckiego forum : http://www.motor-talk.de/forum/rattle-1 ... ?highlight

koleś pisze że to hałasuje dwumas który mi ostatnio zmieniali :(

i tłumaczenie niemieckiego kolegi po angielsku :

The rattle noise ist generated by the double-mass-flywheel (ZMS).
The DSG clutch ist coupled with the ZMS by a big toothing. Additionally there is a tension mechanism to reduce the backlash of the tooting.
On some engines this tension is not strong enough to reduce the idle vibration of the engine, especially when the air condition and high electrical cosumption is active.
There ist nothing defect, and there are no damages to expect.
If the rattle noise is too uncomfortable, you should contact your local dealer for an analysis of the noise, a new ZMS (perhaps with optimizations) can eliminate the noise.
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post10 maja 2012, 07:37

Miałem coś podobnego , tylko że w manualu, też była zależność z klimą, jednak później zauważyłem że po wciśnięciu sprzęgła dźwięk zanikał,wymienili tarcze sprzęgła.

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

tompear

Administrator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 28 lut 2012, 18:40
  • Online: 1d 6h 38m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post12 lip 2012, 10:39

Mnie dopadło chyba coś podobnego, tyle że nie terkocze a buczy. Ma to zdecydowany związek z klimatyzacja gdyż jak jest wyłączona problem nie występuje. Buczenie słychać (tak mi się wydaje) z przedniej części samochodu, nieco bardziej w stronę kierowcy. I też chyba jest lekko ze sprzęgłem spięte i z obrotami silnika bo nasila się lub słabnie w zależności od tego czy się jedzie czy się stoi i jakie się ma obroty. Przyszły tydzień to wypad na Mazury a kolejny to chyba wizyta w ASO bo lekko mnie irytuje ten dźwięk.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post15 lip 2012, 13:36

Też mam ten problem z klimatyzacją (silnik CAXA w manualu). Wydaje z siebie dźwięk jakby buczenie, terkotanie i to dość słyszalny. Kiedy przyśpieszam to trochę wyje.
Generalnie klima chłodzi dobrze.
Pamiętam ze starego forum autogolf, że było sporo takich przypadków i nawet wymiana sprężarki nie poprawiała zbytnio tego defektu.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post23 lip 2012, 14:38

tompear pisze:Mnie dopadło chyba coś podobnego, tyle że nie terkocze a buczy. Ma to zdecydowany związek z klimatyzacja gdyż jak jest wyłączona problem nie występuje. Buczenie słychać (tak mi się wydaje) z przedniej części samochodu, nieco bardziej w stronę kierowcy. I też chyba jest lekko ze sprzęgłem spięte i z obrotami silnika bo nasila się lub słabnie w zależności od tego czy się jedzie czy się stoi i jakie się ma obroty. Przyszły tydzień to wypad na Mazury a kolejny to chyba wizyta w ASO bo lekko mnie irytuje ten dźwięk.


jeśli będziesz coś wiedział to napisz bo mnie też to chyba dotyczy (moje ASO oczywiście twierdzi że jest to normalna praca sprężarki klimatyzacji) i w jakim ASO byłeś.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 4s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post24 lip 2012, 13:52

Kozo pisze:
tompear pisze:Mnie dopadło chyba coś podobnego, tyle że nie terkocze a buczy. Ma to zdecydowany związek z klimatyzacja gdyż jak jest wyłączona problem nie występuje. Buczenie słychać (tak mi się wydaje) z przedniej części samochodu, nieco bardziej w stronę kierowcy. I też chyba jest lekko ze sprzęgłem spięte i z obrotami silnika bo nasila się lub słabnie w zależności od tego czy się jedzie czy się stoi i jakie się ma obroty. Przyszły tydzień to wypad na Mazury a kolejny to chyba wizyta w ASO bo lekko mnie irytuje ten dźwięk.


jeśli będziesz coś wiedział to napisz bo mnie też to chyba dotyczy (moje ASO oczywiście twierdzi że jest to normalna praca sprężarki klimatyzacji) i w jakim ASO byłeś.


No to ja się wypowiem bo mam doświadczenie, właśnie jestem po drugiej wymianie sprężarki klimatyzacji. Pierwsza na gwarancji fabrycznej jakieś 20tyś przebiegu, druga przy 45tyś. już na przedłużonej. Obie wyły jak stary odkurzacz naprawdę głośno. Przy drugiej strasznie się dziwili, że znowu poszła ale chyba nie mieli argumengtów (jak można zespuć sprężarkę). Teraz po wymianie święty spokój, zobaczymy jak długo.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post24 lip 2012, 23:44

U mnie tez wymieniali sprezarke i zaskutkowało przebieg 30 tys. objawem byl dzwiek narastajacy wraz z obrotami silnika
Offline
Awatar użytkownika

tompear

Administrator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 28 lut 2012, 18:40
  • Online: 1d 6h 38m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: [podobno tylko z DSG] przy włączonej klimatyzacji -> ter

Post30 lip 2012, 14:13

Kozo pisze:jeśli będziesz coś wiedział to napisz bo mnie też to chyba dotyczy (moje ASO oczywiście twierdzi że jest to normalna praca sprężarki klimatyzacji) i w jakim ASO byłeś.

Jeszcze jestem na etapie analizy problemu tak aby w ASO mieć do powiedzenia coś więcej niż "buczy mi klima". Po 12 sierpnia wybieram się do ASO bo w chwili obecnej blokuje mnie trochę nadchodzący wyjazd na wakacje, ale potem nie będę miał oporów. Na pewno na pierwszy ogień jadę do Lellka w Gliwicach.

O efektach wizyty rzecz jasna napiszę tutaj.

A co do tego co mówi ASO. Klimatyzacja ma robić "szzzzzzzzzzzzzzz ..." a nie "trrrrrrrrrrrrrrrrrr grrrrrrrrrrrr ...". Nawet moja lodówka ciszej chodzi a jest dużo starsza :)

rockmachine pisze:U mnie tez wymieniali sprezarke i zaskutkowało przebieg 30 tys. objawem byl dzwiek narastajacy wraz z obrotami silnika

Generalnie mam bardzo podobnie, już się nawet wystraszyłem że to kompresor się tak drze. Na "szczęście" na biegu jałowym robi tak samo po chwili stania więc odetchnąłem z ulgą. Dźwięk znika po wyłączeniu klimy więc to musi być ona.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post27 lis 2012, 11:26

Potwierdzam, wymiana sprężarki klimatyzacji eliminuje buczenie, na jak długo to się okaże.
Przy okazji, Tomaszku już nie musisz "analizować " :D, rozwiązanie masz na tacy - wymiana sprężarki klimy 8-)
My TSI
Offline

kubus807

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 09 paź 2012, 08:34
  • Online: 7h
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Lodz

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post13 maja 2013, 11:28

Jestem kolejną osobą u której pojawiło się to buczenie w włączonym AC. Dźwięk się nasila wraz z obrotami , klima chodzi i chłodzi ale to buczenie jest dość uciążliwe. Na piątek jestem umowiony w ASO bednarek w Łodzi zobaczymy co z tym zrobią. Auto 2010r. m. XII przebieg 47tys. Klimatyzacja Climatronic.
Offline

kubus807

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 09 paź 2012, 08:34
  • Online: 7h
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Lodz

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post17 maja 2013, 19:34

Jestem świeżo po serwisie. Na szczęście to nie sprężarka , brakowało czynnika powinno być 525 a było 255. Dodatkowo dodano barwnik na wypadek jakby znów powróciło buczenie żeby sprawdzić czy nie ma rozszczelnienia. Sprawa załatwiona koszt 179zł.
Offline

kubus807

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 09 paź 2012, 08:34
  • Online: 7h
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Lodz

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post17 maja 2013, 21:08

A jeszcze taka porado od ASO żeby nie wyłączać klimy zimą , ponieważ kompresor i tak nie pracuje ale czasami się załącza i smaruje sprężarkę. I potem nie ma latem niespodzianek , że sprężarka padła.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post21 maja 2013, 08:50

Ja też nabiłem klimę i dalej buczy. Niestety wygląda na to, że ten typ tak ma. Generalnie chłodzi teraz bardzo dobrze.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post21 maja 2013, 09:35

U mnie po dłuższej pracy ok 40 min jazdy, jak w trybie auto klimatyzacja zwolni na jedną kreskę prędkości nadmuchu to słychać buczenie kompresora klimy. Podobno to całkowicie normalne bo sprężarka działa wtedy tylko na minimalnym obciążeniu aby podtrzymać temp w aucie. Słychać to dobrze stojąc na światłach lub jadąc wolno po parkingu.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post24 maja 2013, 07:11

sebkoch pisze:Słychać to dobrze stojąc na światłach lub jadąc wolno po parkingu.

U mnie było identycznie pojechałem do ASO i dostałem taką odpowiedź jak poniżej

sebkoch pisze:Podobno to całkowicie normalne bo sprężarka działa wtedy tylko na minimalnym obciążeniu aby podtrzymać temp w aucie.


Zapytałem czy to normalne, że przez 1,5 roku chodziła cicho i nagle zaczęła od czasu cichuteńko buczeć ... po chwili sami zaproponowali żebym zostawił auto na jeden dzień, to dokładniej się temu przyjrzą. Zaowocowało to wymianą kompresora klimy - tak mi przynajmniej powiedzieli (nie upieram się że mieli racje z tą wymianą kompresora 8-))
Od wymiany cisza jak w dniu odbioru - zobaczymy na jak długo :D
My TSI
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post29 maja 2013, 21:57

auto z 2011 roku, co roku przeglad po 15 tys km, na 2 przegladzie w lutym 2012 poprosilem o dobicie klimy, w 2 miesiace po klima zaczyna buczec strasznie , wizyta w w innym aso niz preglad, bo do tamtych patalachów strach mi bylo jechac... jeszcze byla gwarancja, opinia 2 aso mało czynnika chlodzacego, ja mowie w 2 miesiace zniknoł? oni ze to mozliwe bo jest biodegradowalny.... a auto ma dop 29 tys przebiegu,uwazam ze wogole nie powinno byc nabijane nawet.... dodali barwnik nabili do konca , po 2 tygodniach sprawdzenie, okazalo sie ze all jest ok, nie ma nieszczelnosci = musiałem w 2 aso zapłacic za sprawdzenie i nabicie 380 pln ....
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post29 maja 2013, 22:32

Krzysiek180 dość dobrze nabili cię w butelkę, z tym że jest biodegradowalny i uciekł za 2 miechy, jak podłączają maszynę do klimy to maszyna podaje i drukuje ile czynnika odzyskano, ja bym tam żądał dowodu czy faktycznie cokolwiek uciekło (co jest nieprawdopodobne) , raczej nie mieli pomysłu i dla spokoju ponownie nabili.

A co do ceny to parodia tyle kasy za nabicie i sprawdzenie...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post29 maja 2013, 23:17

TAK, W LUTYM NIBY NABILI W ASO W KTORYM AUTO KUPIONE, MAM FAKTORE Z PRZEGLADU, POTEM POJECHALEM DO INNEGO ASO MAM WYDRUKI ILE CZYNNIKA ODZYSKALI, DODALI KONTRAST, NABILI NA FULL, PO PRZEJECHANIU 1000 KM ALL NA KLIMIE SPRAWDZENIE, ODZYSKALI TYLE SAMO CZYNNIKA, SWIECILI LAMPAMI CZY KONTRAST NIE SWIECI, I POTRAKTOWALI TO JAKO PELNY PRZEGLAD KLIMY Z NABICIEM ... BYLEM WSCIEKLY, MIMO ZE NAWET Z NAJOMY Z FIRMY LEASINGOWEJ DAL MI DO NICH NAMIAR NIE MOGLI TEGO PODCIAGNAC POD GWARANCJE.... POPROSTU W 1 ASO PRZY PRZEGLADZIE ZROBILI M,NIE NA SZARO.... KTOS CHYBA SOBIE TEN CZYNNIK NABIŁ
ALE FAKT JEST TAKI JAK BYLO MALO CZYNNIKA TO POJAWILY SIE GLOSNE DZIAŁANIE KLIMY
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post27 wrz 2013, 11:34

Mam chyba ten sam problem. Bardzo wyraźnie było słychać buczenie podczas tych upałów przy schodzeniu silnika z obrotów. Szczególnie słyszalne było to przy zmianie biegu z 1 na 2. Jeszcze pojeżdżę z tym do wiosny i wtedy zgłoszę.
Offline

Leeso

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 10 maja 2013, 15:58
  • Online: 2d 20h 48m 17s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM DSG
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post27 wrz 2013, 11:51

mich pisze:Mam chyba ten sam problem. Bardzo wyraźnie było słychać buczenie podczas tych upałów przy schodzeniu silnika z obrotów. Szczególnie słyszalne było to przy zmianie biegu z 1 na 2. Jeszcze pojeżdżę z tym do wiosny i wtedy zgłoszę.


Jeśli jest to "wycie" nasilające się wraz ze zwiększaniem obrotów to zapewne jest to sprężarka klimatyzacji.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post27 wrz 2013, 16:05

U mnie zaobserwowałem to podczas opadania obrotów jak.
Offline

Matmd

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 cze 2015, 10:28
  • Online: 6h 6m 13s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 8v BSE
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: przy włączonej klimatyzacji -> terkot

Post19 lip 2015, 17:12

Przepraszam ze odśnieżam temat ale mam dokładnie to samo co kolega mich:- przy włączonej klimatyzacji podczas schodzenia z obrotów słychać niepokojący odgłos- bardziej bym go porównał jakby silnik schodził z obrotów a jakieś łożysko się jeszcze kręciło i zmniejszało obroty dopiero troszkę później.
Dzieje się tak na biegu jałowym (po dodaniu gazu jak schodzi z obrotów, oraz przy normalnej eksploatacji na biegu pierwszym i drugim- również gdy schodzi z obrotów
Dodam że słychać właściwie tylko w środku w samochodzie, na zewnątrz przy otwartej masce nic niepokojącego się nie dzieje.
Kolego może wiesz co jest przyczyną tego dźwięku? :D

PS. Okazało się że odpowiedź była dość prosta- za mało oleju w układzie klimatyzacji- po uzupełnieniu (bo od tego zacząłem diagnostykę) problemu głośniej pracy nie ma.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość