Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 06:30


Climatic

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 38s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Climatic

Post15 sty 2013, 10:22

Hej,

Pytanie do osób posiadających climatic na pokładzie (a może i też klimatronik). Czy Wy również zuważyliście różnicę temperatur powietrza wylatującego z przednich i tylnych kratek wentylacyjnych. U mnie to wygląda następująco: Zimny samochód, na dworze mróz, wsiadam włączam ogrzewanie, ustawiam temp. na powiedzmy 20 stopni. I wszystko jest o.k. tzn. wieje ciepłe (jak się silnik rozgrzeje oczywiście) z przodu i z tyłu. Problem pojawia się gdy tem. w kabinie osiągnię te zadane 20 stopni i climatic zaczyna zmniejszać temp. powietrza. Z przodu zaczyna pomału lecieć coraz bardziej letnie, a z tyłu dalej bardzo ciepłe. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w lato. Na dworze 28 stopni, a mi z tyłu potrafi lecieć ciepłe powietrze. I tu identycznie, dopóki nie zacznie działać automatyka to z przodu i z tyłu wieje chłodem. Kiedy tem. zbliża sie do zadanej to przód pomału zaczyna sie robić powiedzmy trochę mniej zimny (ale dalej chłodny) a z tyłu zaczyna lecieć normalnie ciepłe powietrze. Byłem z tym w ASO dwa razy niby potwierdzili, że nie jest o.k., zrobili nastawy klap wentylacyjnych ale nic to nie dało. Tak mi się wydaje, że nawiew na tył powiązny jest z nawiewem na nogi z przodu ale takiej dużej dysproprcji pomiedzy przodem górą i przodem dół to ja nie zauważyłem, tak jakby tył coś jeszcze dogrzewało, może przewody blisko nagrzewnicy? Z tego co wyczytałem na forach to w climaticu są trzy czujniki temp: w kratce nawiewu chyba po stronie kierowcy, w panelu climatica i w okolicach nawiewu na nogi. Może któryś szwankuje, pewnie vcds by się to dało sprawdzić ale to za bardzo skomplikowane dla ASO.
Jak jest u Was?

P.S.
Nie chciałem zaoszczędzić 2000 zł na klimatroniku, brałem co było na miejscu, tzn. demówkę
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Climatic

Post15 sty 2013, 14:40

Generalnie jeśli były robione nastawy klap to nie ma to z nimi nic wspólnego...

Sprawdź czujniki temperatury, bo faktycznie któryś może szwankować...

Ja mam klimatronik i powietrze przód tył ma mniej więcej podobną temperaturę, nie ma tak że leci przód ciepłe tył zimne...

Co do ilości czujników nie wiem ile ich dokładnie jest, na pewno jeden na panelu, czujnik nasłonecznienia i czujniki w kratkach po stronie kierowcy i pasażera, ale to przy klimatroniku.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość