Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:31


[MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

[MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post05 kwie 2017, 16:58

Instrukcja dotyczy Golf-a V ale zasada jest identyczna dla Golf-a VI i jest głównie dla tych którym się nie chce szukać w necie:



Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post07 paź 2018, 20:16

Czy po wymianie tarcz i klocków z tyłu powinienem regulować, luzowć ręczny? Przejechałem 60 km po wymianie i tarcze z tyłu są gorące, aż piasta jest ciepła. Przód sporo chłodniejszy. Ręczny lekko łapie juz na pierwszym ząbku, noe za szybko? Może trzyma lekko ręczny i dlatego tak sie zagrzały?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post07 paź 2018, 21:29

Tak to może być ta przyczyna tym bardziej jak ktoś nie wymienia klocków tylko reguluje ten ręczny do granic możliwości. Ja zawsze reguluje aby po wymianie trzymał mocno na 3zabku
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post07 paź 2018, 21:50

Maciek pisze:Tak to może być ta przyczyna tym bardziej jak ktoś nie wymienia klocków tylko reguluje ten ręczny do granic możliwości. Ja zawsze reguluje aby po wymianie trzymał mocno na 3zabku


To tak mam, ze na 3 trzyma mocno. Pierwszy łapie lekko, drugi juz zatrzyma auto na swiatłach a trzeci trzyma.
Kurde nie wiem czy nie przesadzam bo nigdy nie macam sobie tarcz :lol: ale chyba za mocno się grzeją. Jestem przed wymianą płynu hamulcowego i może układ nie pracuhe w 100% i dlatego się grzeje.
Czy jak podniosę auto i zakrecę kołem to powinno sie całkowicie luźno obracać czy moze jakoś minimalnie ocierać klocek? (oczywiście przy nowym zestawie tarcza i klocki, nie dotarte czy mogą lekko ocierać czy nie mają prawa?)
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post09 paź 2018, 14:37

lukasik69 pisze:
Maciek pisze:Tak to może być ta przyczyna tym bardziej jak ktoś nie wymienia klocków tylko reguluje ten ręczny do granic możliwości. Ja zawsze reguluje aby po wymianie trzymał mocno na 3zabku


To tak mam, ze na 3 trzyma mocno. Pierwszy łapie lekko, drugi juz zatrzyma auto na swiatłach a trzeci trzyma.
Kurde nie wiem czy nie przesadzam bo nigdy nie macam sobie tarcz :lol: ale chyba za mocno się grzeją. Jestem przed wymianą płynu hamulcowego i może układ nie pracuhe w 100% i dlatego się grzeje.
Czy jak podniosę auto i zakrecę kołem to powinno sie całkowicie luźno obracać czy moze jakoś minimalnie ocierać klocek? (oczywiście przy nowym zestawie tarcza i klocki, nie dotarte czy mogą lekko ocierać czy nie mają prawa?)



Ktoś coś podpowie dlaczego jeszcze mogą grzać się hamulce z tyłu po wymianie na nowe ?
Tłoczek nawet jak nie wkręciłem max do końca i tak powinien się dostosować do nowego zestawu.
Obie strony się grzeją i jedyne co mi przychodzi do głowy to trzymający ręczny...
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post09 paź 2018, 14:48

Poluzuj ten ręczny pojeździć i obacz efekty.
Offline

MrBadExample

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 wrz 2015, 13:43
  • Online: 15h 37m 16s
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Slask

Re: [MK6] Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

Post19 kwie 2019, 08:57

Tłoczek nawet jak nie wkręciłem max do końca i tak powinien się dostosować do nowego zestawu.

No wlasnie nie koniecznie.
Tłoczek zawsze wkrecac do konca przy wymianie tarcz i klockow.

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron