Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:52


[benzyna] Wentylator chłodnicy - zbyt częste włączanie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

misiek1680

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 18 lis 2012, 19:31
  • Online: 2d 9h 27m 28s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4tsi 122km
  • Lokalizacja: Poznan

[benzyna] Wentylator chłodnicy - zbyt częste włączanie

Post07 kwie 2014, 19:50

jak często wam się zalacza wentylator na chłodnicy?ostatnio zwrocilem uwagę na to ze jak przejadę kilka kilometrow po miescie to już mi się wlacza wentylator.temp nie przekracza 90stopni.gasze silnik i zaraz wentyl staje

Mala aktualizacja : po odpaleniu silnika wentylatory chodza na maksa bez wzgledu czy silnik jest zimny czy cieply.po zgaszeniu auta wentyle chodza na polowie mocy przez kilka minut.Dodatkowo na desce wskaznik temperatury jest martwy.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2014, 14:10 przez misiek1680, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: wentylator chłodnicy zbyt często sie załącza

Post07 kwie 2014, 20:21

w vw jest taki mankament ze wskaćnik praktycznie zawsze pokazuje 90 tak to skonstruowali, prawdziwa temperatura będzie pokazana po podłączeniu kompa, a klime masz włączoną czy wyłączoną??
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: wentylator chłodnicy zbyt często sie załącza

Post07 kwie 2014, 20:32

misiek1680 pisze:jak często wam się zalacza wentylator na chłodnicy?ostatnio zwrocilem uwagę na to ze jak przejadę kilka kilometrow po miescie to już mi się wlacza wentylator.temp nie przekracza 90stopni.gasze silnik i zaraz wentyl staje

Przy temp. powyżej 86'C bardzo często mimo, że zawsze odczekuje 1-3 minuty zanim zgaszę silnik. Oczywiście ja mam na myśli temp. oleju a mój silnik to CAVD.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

misiek1680

Sympatyk

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 18 lis 2012, 19:31
  • Online: 2d 9h 27m 28s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4tsi 122km
  • Lokalizacja: Poznan

Re: wentylator chłodnicy zbyt często sie załącza

Post07 kwie 2014, 21:11

jezdzilem bez klimy.temeratura oleju faktycznie tez była ok 86 stopni.czyli mam rozumieć ze ten typ tak ma.Dotychczas nie miałem takich objawów z tego co pamiętam.napewno bym slyszal ze wentyl mi chodzi grdy parkuje w garażu

gdzies wyczytale ze problem może tkwic w kostce czujnika temperatury który jest w zderzaku.koles miał taki problem jak ja i po rozebraniu i wyczyszczeniu stykow problem z zalaczaniem wentyli zaraz gdy temp. osiągnie 90stopni

Dzisiaj podlaczylem kmpa i wyszlo z moich obserwacji ze wentyle zalaczaja się na 87 stopni,co oznacza ze jeżeli silnik ma normalna prace ok 90-91stopni to wentyl chodzi calay czas

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości