Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:48


start stop nie działa

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

start stop nie działa

Post13 cze 2016, 13:19

witajcie, przeszukałem forum, ale nie mogę nic znalezć aby uzyskać odpowiedź na pytanie czemu start stop nie działa? nie żebym tęsknił za tą funkcją, ale lubię gdy w samochodzie jest wszystko sprawne. przeskanowałem vcds'em, i nie ma żadnych błędów. a po uruchomieniu silnika na wyświetlaczu komputera wyswietla się przekreślony symbol start/stopu. gdy nacisnę przycisk wyłączenia tego systemu to ten symbol gaśnie, ponowna próba mająca na celu jego aktywację ujawnia na wyświetlaczu również przekreślony symbol start/stopu. co ciekawe niekiedy załapie i wyłącza silnik na postoju. co to moze być? dwa lata temu miałem zmianę dwumasy, ale dobrana ona została do start/stopu bo żekomo to miało znaczenie? gdzie szukać przyczyny nie działania tego ustrojstwa?
czy w vcds jest gdzieś kodowanie tego? bo szukałem i znależć tego nie moge. dzięki za pomoc.
Offline
Awatar użytkownika

Kopervw

Nieśmiały

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 08 sty 2016, 20:20
  • Online: 12d 15h 25m 59s
  • Auto: Golf 6 Passat B7
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB CFGB
  • Lokalizacja: Torun

Re: start stop nie działa

Post13 cze 2016, 16:48

U mnie podobny problem i winny był akumulator , najwyraźniej auto sprawdza jego kondycje i kiedy nie ma wystarczających parametrów system start/stop nie działa.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: start stop nie działa

Post13 cze 2016, 21:19

Przy start stop, po podłączeniu vcds-a masz dodatkowo zakładkę battery regulation i tam można się sporo dowiedzieć o stanie akumulatora...

monitoring akumulatora jest potrzebny żeby wszystko ok działało...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

Re: start stop nie działa

Post17 cze 2016, 10:22

no miałem ok 60 % sprawności akumulatora, w zimie ciężko kręcił także pewnie pojdzie na wymianę. zobaczymy co się stanie jak go naładuje na max. ostatnio jeszcze zauważyłem, że nie był zakodowany akumulator, być może był źle ładowany, to zobaczymy jak to wyjdzie po naładowaniu na max. powinna się ta funkcja uaktywnić:-)
Offline

Dawka93

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 sie 2016, 11:40
  • Online: 56m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI bluemotion
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: start stop nie działa

Post13 sie 2016, 11:52

Hej,
I jak tam po naładowaniu aku?
U mnie system praktycznie w ogóle się nie włącza. Myślałem, ze wina jest po stronie aku, tym bardziej ze po zimniejszych nocach odpalał trochę dłużej niż zazwyczaj. Jednak po podłączeniu akumulatora pod prostownik za około 30 minut prostownik pokazywał ze aku jest pełny. Ladowalem specjalnym prostownikiem bosch c3 do akumulatorów AGM bo taki mam. Na drugi dzień włożyłem akumulator i po przejechaniu około pół godziny w trasie na wysokich obrotach tak żeby wszystko się rozgrzało wjechałem do miasta i dalej system nie wyłączał silnika. Na dworze temp. Około 18c w samochodzie włączone tylko radio i nawiew na szyby na 2 stopniu mocy bez klimy. Ktoś ma pomysł jakie mogą być inne przyczynie nie działania systemu?
Pozdrawiam
Offline

adambmk

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 21:07
  • Online: 3h 54m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC Bluemotion
  • Lokalizacja: Katowice

Re: start stop nie działa

Post23 gru 2017, 16:58

koledzy jak rozwiązaliście swoje problemy? .. mi system przestał działać jesienią .. myślałem, że akumulator się skończył ale w serwisie aku powiedzieli, że akumulator ma rok i 90% sprawności .. gość podłączył jakiegoś kompa do obd i skasował błędy związane z akumulatorem .. po wyjeździe z tego serwisu system działał idealnie 1 dzień i następnie znowu przestał działać

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości