Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 10:13


RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

DejvM

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 lis 2016, 23:48
  • Online: 11m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI

RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post26 lis 2016, 00:01

Witam, mam radio RNS 310 i od jakiegoś czasu mam taki problem:
Podświetlenie radia dookoła zgasło, wtedy też przestają działać guziki na kierownicy odpowiadające za sterowanie radiem. Dodam, że jak nie działa multifunkcja to po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio pozostaje włączone i muszę je wyłączyć ręcznie, tak samo przy odpalaniu muszę je włączyć ręcznie (czasami działa wszystko ok). Telefon podłącza się przez bluetooth natomiast w mediach znikła opcja odtwarzanie muzyki przez bluetooth. Chwilę przez tą awarią radio wydawało dziwne odgłosy. Proszę o pomoc. Co może być przyczyną?
Offline

asasellos

Nieśmiały

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 29 kwie 2016, 12:47
  • Online: 8d 6h 48m 32s

Re: RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post27 lis 2016, 12:18

Zrób skan VCDSem i wklej wyniki, na razie to wróżenie z fusów.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post28 lis 2016, 09:26

Uszkodzony moduł Gatewayvw nawigacji lub uszkodzony Gateway w samochodzie lub uszkodzona wiązka radia.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post29 lis 2016, 20:47

pab567 pisze:Uszkodzony moduł Gatewayvw nawigacji lub uszkodzony Gateway w samochodzie lub uszkodzona wiązka radia.

Gateway padl
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post29 lis 2016, 22:33

Pytanie tylko w radiu (moduł odpowiedzialny za współpracę z Gateway'em samochodu) czy w samochodzie. Z mojego doświadczenia zdecydowanie częściej pada w radiu...
Offline

demson88

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 27 wrz 2020, 21:16
  • Online: 14h 52m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi dsg
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: RNS 310 nie działa podświetlenie i sterowanie z kierowcy

Post30 lip 2023, 18:55

Hej u mnie podobny przypadek. Chwilowo nie mam dostępu do vcds'a ale objawy bardzo podobne. Brak NAVI, brak sterowania z kierownicy, brak podglądu na odległość przy parkowaniu, do tego godzina o 2 godziny w tył.
Radio niby samo się wyłaczyło po ok 20 sekundach , ale po 3ech dniach nie opdalania auta, akumulator kompletne zero, także radio raczej się uśpiło ;)

Pab567 jak rozwiązałeś problem? Czy po namierzeniu wspomnianego gatewaya, wymianie i adaptacji wszystko wróciło do normy? W miarę ogarnięty elektryk z kompem da radę czy samemu też to ogarnę? Vcds'a mam z kabelkiem, ale chwilowo przez problemy techniczne nie mogę połączyć się z autem.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości