Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:31


przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

PL73

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 sty 2016, 14:16
  • Online: 3h 21m 23s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Lokalizacja: pomorskie

przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post17 sty 2016, 18:35

Witam. Mam problem z rozruchem silnika 1.6 TDI 105 KM CAYC w niskich temperaturach. Silnik odpala ale ilość "kręcenia" jest zależna od tego jak dużo jest na minusie na zewnątrz. Akumulator w znakomitym stanie więc pierwsze co przyszło mi do głowy to świece żarowe. Przebieg jest już słuszny ok. 128 kkm więc w ciemno uznałem, że to czas najwyższy na wymianę świec i po kłopocie. Byłem tego tak pewny, że zleciłem wymianę zaufanemu warsztatowi bez sprawdzenia czy stare działały, czy zasilanie dochodzi do świec itd. Zlecenie było "wymienić" no i wymienili. Niestety po wymianie sytuacja jest bez zmian. Nie wspomnę jak na siebie pomstowałem za pochopną wymianę bez głębszego zbadania tematu.
Teraz myślę, że winnym może być przekaźnik świec żarowych. I tu mam problem. Gdzie on jest???
Znam "gościa" ze zdjęć
przekaźnik vw vag.jpg
ale nie potrafię namierzyć w samochodzie. W komorze silnika? W kabinie pod tablicą rozdzielczą?
Ani wszechmogący Google mi w tym nie pomógł, ani książka "Sam naprawiam Golf VI". Ta ostatnia pokazuje listę przekaźników, które znajdują się gdzieś w kabinie po stronie kierowcy ale w opisie nie ma pozycji "przekaźnik sterowania świecami żarowymi".
Będę ogromnie wdzięczny jak ktoś pomoże mi go namierzyć? Zdjęcie umiejscowienia byłoby znakomitym dodatkiem.
Z góry dziękuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post17 sty 2016, 21:19

Coś mi się kojarzy, że jest on pod e-boxem pod maską.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

PL73

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 sty 2016, 14:16
  • Online: 3h 21m 23s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post18 sty 2016, 10:43

Przepraszam za niewiedzę. Co to jest e-box? Skrzynka bezpieczników? ta koło akumulatora?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post18 sty 2016, 10:56

Tak :)
Offline

PL73

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 sty 2016, 14:16
  • Online: 3h 21m 23s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post18 sty 2016, 14:02

cholera, zaglądałem do niej wczoraj, jest tam tylko jeden przekaźnik i fabryczny mostek w miejscu drugiego - nic więcej.
Piszesz "pod e-boxem" - w widocznym miejscu czy coś musiałbym zdemontować?
Zdjęcie byłoby najlepszą wskazówką ale z tego co widzę to Ty masz benzynę :-k
Offline

PL73

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 sty 2016, 14:16
  • Online: 3h 21m 23s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post20 sty 2016, 19:50

Masz rację Muti, jest pod maską, pod skrzynką bezpieczników. Dzięki.
W moim przypadku przekaźnik uszkodzony. Czekam na dostawę nowego. Oby zadziałało.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post20 sty 2016, 20:00

:) to daj znać czy pomogło.
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post11 mar 2016, 00:01

Podepnę się pod temat. Rownież silnik 1.6 CAYC tylko ze w Golfie Plusie. Zawsze rano i tylko rano niezależnie od temperatury trzeba kręcić dość długo jakieś 5 sekund rozrusznikiem żeby zapalił za pierwszym razem. Problem nie występuje jeśli przekręcę kluczyk w pozycje on pozniej w pozycje off i raz jeszcze w on wtedy zapala bez problemu. Więc łatwo się domyśleć, że robię tak zawsze rano czyli podwójne "grzanie świec" i zapala od razu. Nie wiem jaka moze byc tego przyczyna. Dodam, że żadnych błędów po podłączeniu VCDS nie wyświetla. Samochód w moim posiadaniu od listopada wiec mozna powiedzieć że za dobrze go jeszcze nie poznałem. Przebieg 72tys 2010 rok. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i rady. Co sprawdzić itp.
Osobiście podejrzewam, że gdyby to były świece to powinno wywalić błąd po podłączeniu VCDS.
Offline

wilk260

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 lut 2016, 12:58
  • Online: 3h 42m 29s
  • Auto: Vw golf VI
  • Silnik: 1.6tdi
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: przekaźnik sterowania świecami żarowymi

Post17 paź 2016, 20:00

Jak to pod skrzynka bezpieczników. Trzeba ją rozkręcić, czy jak? Proszę o podpowiedź

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości