Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:22


[All] Po włączeniu zapłonu znika przebieg a pokazuje "1-2"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

torf

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 gru 2013, 17:01
  • Online: 1h 33m 1s

Po włączeniu zapłonu znika przebieg a pokazuje "1-2"

Post30 gru 2013, 17:36

Witam wszystkich zgromadzonych posiadaczy Golfa VI i nie tylko ;).
Mam taki problem jak w temacie, po włączeniu zapłonu zamiast przebiegu auta wyświetla się ciąg "1-2".

Obrazek

Podejrzewam że ma to związek z kodowaniem kluczyka. Jako że mój golf posiadał tylko jeden kluczyk, to drugi zakupiłem używany na allegro i za pomocą VCDSa uporałem się ze zdalnym sterowaniem, ale sprawę immobilizera pozostawiłem serwisowi. Im to też się nie udało, bo stwierdzili że zakupiony kluczyk ma wadliwy nadajnik immobilizera czy coś takiego. Po wizycie na wyświetlaczu ciągle świecił się napis "Immobilizer active" bądź coś podobnego. Auto paliło z obu kluczyków.
Później zmieniłem coś w kodowaniu, któregoś z modułów, lecz nie mogę znaleźć teraz którego ( jako że robiłem to z 3 mies temu nie pamiętam), napis zniknął, a sytuacja ma się tak jak na górze. I z dokupionego kluczyka auto już nie pali.

Czy może ktoś z użytkowników spotkał się kiedyś z takim ciągiem wyświetlanym zamiast przebiegu?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi ;)
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Po włączeniu zapłonu znika przebieg a pokazuje "1-2"

Post01 sty 2014, 14:34

Nagrzebali w liczniku. Uzywanego kluczyka nie dokodujesz, bo transpondery sa kodowane jednorazowo. Nie wiem co mogli Ci tam namieszać, uzywka kluczyk to tylko do pilota się nada, chyba ze wymienisz immo chip w środku

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości