Dzisiaj jest 29 mar 2024, 02:40


PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ikell

Sympatyk

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 08 mar 2013, 08:00
  • Online: 3d 21h 50m
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSi 122KM
  • Lokalizacja: Slask

Re: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post05 maja 2013, 19:25

Xeno ma chyba takie piny na sprzedaż?
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post05 maja 2013, 21:10

Jeszcze jedno pytanie, tym razem ściśle związane z tematem. ;)

Z tego co znalazłem wtyczka 12-pin idąca do modułu PDC ma numer 8E0972112A lub 8E0972112B (aczkolwiek nie mam pojęcia czy jest to wersja czarna czy żółta - edit: A - czarna; B - brązowa):

Obrazek

Czy wiecie, albo możecie sprawdzić, czy występuje gniazdo dla tej wtyczki? Oraz jaki jest numer pinów?

Chciałbym zrobić coś w rodzaju przełużenia wiązki i potrzebuję do tego numeru tej części.

Edit: potwierdzam, że pasująca wtyczka to 4F0 972 112, a piny 000979009 (żeńskie) i 000979012 (męskie)

Wtyczka wygląda tak:

Obrazek

A obie razem tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2013, 20:26 przez jmf, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post05 maja 2013, 22:01

Nie rób zadnej przejsciowki to strata kasy ;) tam tylko dokladasz dwa piny i to wszystko.
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post05 maja 2013, 22:09

Masz rację, że to jakiś tam wydatek, ale jak zobaczyłem jak ładnie jest zrobiona wiązka wchodząca do każdego z gniazd modułu PLA to nabrałem ogromnej awersji do jej niszczenia... Poza tym czytałem co Arek_VI pisał o dokładaniu pinów do tej wtyczki przy kiepskim dostępie i tego problemu też chciałbym uniknąć.

Gdyby ten pomysł wypalił to mogę zrobić sobie taką przejściówkę w kapciach przy biurku i łatwo "zaaplikować" ją w aucie przy minimalnym dostępie do modułu. Poza tym dzięki temu można się wycofać z modyfikacji bez śladu ingerencji. ;)

Bardziej martwię się o ewentualne straty sygnału spowodowane taką "wstawką" i ewentualne komplikacje z tym związane. No ale jeśli coś takiego wystąpi i moduł zacznie zwracać błędy to zawsze można wrócić do planu "A" i zaingerować w oryginalną wtyczkę.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post06 maja 2013, 06:49

Ja mam zapas kilky centymetrow na kazdym czujniku i bledow nie ma spowodowanych dluzsza wiazka. Chyba ze po miedzy wtyczkami bedzie pol metra kabla ale 10cm na pewno nie zaszkodzi.
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: PINY i KOSTKI - numery katalogowe

Post09 maja 2013, 20:29

Korzystając z tego, ze do wiązki dostałem niepotrzebną (i w dodatku uszkodzoną) wtyczkę postanowiłem przyjrzeć się fabrycznie zaciśniętemu pinowi.

Wygląda tak:

Obrazek

Jak widać bardzo ładnie - uszczelnienie "złapane" pinem i dalej estetycznie zaciśnięty przewód.

Zastanawiam się, czym uzyskać taki efekt? Robiliście rozeznanie w zaciskarkach? Byle jaka z Allegro podoła, czy trzeba coś bardziej specjalistycznego?

P.S.: wiem, że wątek nie do końca pasuje, ale mimo to nadaje się chyba najlepiej

Edit: odpowiadając samemu sobie - udało mi się +/- poprawnie zacisnąć piny za pomocą takiej zaciskarki Yato:

Obrazek

Efekt nie jest idealny, ale jest nieźle. Do kupienia w Castoramie za około 35 zł.
Poprzednia

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości