Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:54


[1.4 TSI 122KM] Brak stopniowego otwieranie szyb

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Brak stopniowego otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 15:42

Witam !

Mam taki problem chodzi o otwieranie szyb nie wiem czy Wy tez tak macie ale mnie to trochę zaczyna irytować. Wcześniej posiadałem Astrę III w której otwieranie szyby było "pulsacyjnie" czyli ile razy nacisnąłem na przycisk otwierania i jak długo trzymałem tak mechanizm działał. W moim Golfie jest tak że jak raz nacisnę to albo otworzą się szyby do końca albo zamkną. I teraz pytanie do MODZIARZY czy w VCDS idzie to jakoś ustawić czy po prostu Golf tak ma
pozdrawiam
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 15:57

U mnie działa dwu stopniowo, czyli:

delikatnie przyciskam to otwiera/zamyka się tyle ile trzymam, a jak wcisnę do końca to zamyka/otwiera się cała sama.

UserRetired

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 15:59

kamill pisze:U mnie działa dwu stopniowo, czyli:

delikatnie przyciskam to otwiera/zamyka się tyle ile trzymam, a jak wcisnę do końca to zamyka/otwiera się cała sama.


no własnie ja tak nie mam i nie wiem czy to wina ustawień czy cos jest pochrzanione nacisnę raz delikatnie to szyba się do końca otwiera nacisnę w drugą stronę czyli zamykanie i szyba się do końca zamyka... takie to trochę dziwne...
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 16:06

Od zawsze tak masz?

UserRetired

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 16:36

kamill pisze:Od zawsze tak masz?


no jak kupiłem, zdziwiło mnie to bo w ASTRZE III co miałem było to rozwiązane pięknie, właściwie tak jak opisujesz naciskam otwiera się do tego czasu jak nie puszcze przycisku to samo z zamykaniem, a u mnie teraz jest tak, że jak nawet delikatnie nacisnę to albo otwiera na maxa albo zamyka....
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 18:57

ciekawe to przycisk powinien mieć dobrze wyczuwalny dwustopniowy nacisk...

może przycisk się zużył i nie działa dwustopniowo...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Otwieranie szyb

Post27 paź 2013, 20:02

Przełącznik okna w prawych przednich drzwiach zachowuje się tak samo?

UserRetired

Re: Otwieranie szyb

Post30 paź 2013, 09:44

musiałem wymienić cały przedni panel sterownia szybami w pozostałych "drzwiach" działało bezbłędnie

dziękuje i pozdrawiam

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości